Presunúť na hlavný obsah

5 vecí, ktoré ste (ne)vedeli o princovi Williamovi: Bol šikanovaný pre vypadávanie vlasov a Kate zmenila jeho vzťah k deťom

Zahraničné celebrity

Vnímame ho ako prototyp dokonalého člena kráľovskej rodiny. Má ukážkové vystupovanie, je priateľský, distingvovaný a snaží sa vždy pôsobiť presne tak ako sa očakáva. Čo ste však zrejme o budúcom kráľovi netušili?

Zaujíma vás, čo sa skrýva za vždy usmiatym, sofistikvoaným a ukážkovým správaním princa Williama? Zistite spolu s nami niekoľko málo známych faktov a dôverných informácií o najobľúbenejšom princovi Británie.

1. Je prvým budúcim kráľom, ktorý sa narodil v nemocnici

Takmer od okamihu svojho narodenia začal princ William pripravovať pôdu pre ďalšiu generáciu moderných panovníkov. Jeho matka, princezná Diana, navždy zmenila spôsob, akým rodia kráľovské ženy. Princ William sa stal prvým budúcim následníkom trónu, ktorý sa narodil v nemocnici: Lindo Wing of St. Mary’s Hospital v Londýne.

Mohlo by vás zaujímať: Blue Ivy ako najslávnejšie dievča sveta: V 11-tich zatieňuje svoju mamu Beyoncé, pódium k nej patrí odjakživa

Toto odštartovalo novú tradíciu, keď sa princ Harry a všetky tri deti princa Williama a Catherine, princeznej z Walesu, narodili v Lindo Wing. Tradíciou sa stalo aj fotenie novorodencov a ich rodičov na schodoch nemocnice (Princ Harry a Meghan Markle sa tejto tradícii vyhýbali s malým Archiem).

2. Otcovstvo ho zmenilo, rovnako aj Kate jeho vzťah k deťom

Ako mnohí rodičia chápu, stať sa otcom princa Georga, po ňom princeznej Charlotte a princa Louisa, princa Williama trochu zjemnilo. Kate mu ukázala, ako sa k deťom správať a prehĺbila v ňom tieto ukryté city. 

"Nikdy som sa príliš netrápil kvôli veciam, ale teraz aj tie najmenšie maličkosti, čo sa detí týka riešim. Ovplyvnia ťa veci, ktoré sa dejú po celom svete alebo vlastne čokoľvek oveľa viac ako otca. Uvedomujem si, aký je život vzácny a krehký. Viem, že chcem vidieť vyrastať svoje deti a byť im čo najviac nablízku."

3. Na čele má jazvu

Princ William je tiež fanúšikom Harryho Pottera, pretože s čarodejníckym chlapcom určite zdieľa jedinečnú vlastnosť: Princ má na čele to, čo nazýva "jazvou Harryho Pottera". 

"Nazývam to tak, pretože niekedy žiari a niektorí ľudia si to všimnú – inokedy si to nevšimnú vôbec. Dostal som ranu golfovou palicou, keď som hral golf s mojím priateľom. Mám ju hneď nad ľavým okom."

4. Je vášnivý surfer

Toto je jedna z prekvapivých záľub, ktorú robí vo svojom voľnom čase. Keď sa princ George narodil, Williama videli pri surfovaní na mládeneckej párty (alebo ako hovoria Angličania "stag do" v Devone na anglickom pobreží. Bol tiež odfotografovaný na boogie-boardingu s princom Harrym v Cornwalle.

Na charitatívnej akcii o surfovaní, tiež v Cornwalle povedal. 

"Mali sme si priniesť neoprény, veľmi žiarlim. Bývanie na pláži je jednoducho dokonalé."

Neprehliadnite: Kedysi nemal na jedlo, dnes je najžiarivejšou hviezdou Hollywoodu: Kto je Pedro Pascal a prečo si zmenil meno?

Princ tiež miluje futbal a pólo. Avšak je ľavák, čo spočiatku sťažovalo hranie póla, pretože paličku môžete držať iba pravou rukou.

5. Bol šikanovaný kvôli vypadávaniu vlasov

Zdá sa, že aj princ William má zmysel pre humor ohľadom vypadávania vlasov aj napriek tomu, že sa stretával s mnohými posmeškami. 

"Má oveľa viac vlasov ako ja, vďakabohu," povedal novinárom po narodení princa Georgea. 

Verejne jeho výzor veľmi neprimerane komentoval herec Rob Lowe v jednom rozhovore v roku 2019. 

"Briti nastavili veľmi nízku latku pre výzor. Veď aj váš budúci kráľ nemá vlasy. Úprimne, pre mňa to bolo jedným z najväčších traumatických zážitkov sledovať, ako princ William prišiel o vlasy. Bude anglickým kráľom! Mal sa o seba v tomto smere starať." 

Ale ako zdôraznil jeden komentátor na Twitteri a mal pravdu: Koruna to aj tak zakryje. 

- Najčítanejšie -