Presunúť na hlavný obsah

Princiatka z archívu: George, Charlotte a Louis vyrastajú pred celým svetom, v čom sa približujú bežným deťom?

Zahraničné celebrity

Túto jar oslávili dvanáste výročie svadby. Puto medzi princom a princeznou z Walesu rokmi len silnie. Aj Kate, aj William toho bok po boku dokázali veľa - aj pokiaľ ide o deti. Z ich troch princiatok sa formujú plnohodnotné osobnosti, ktoré nepochybne budú reprezentovať britskú monarchiu v tom správnom svetle. Stále sú to však deti a hoci ich pozná celý svet, v mnohom sa približujú svojim rovesníkom.

William a Kate chcú pre svoje deti to, čo iní rodičia - bezstarostné detstvo. Princ a princezná z Walesu majú síce možnosť zniesť svojim synom a dcére aj modré z neba, avšak vyrastanie mimo mediálnej pozornosti im zabezpečiť nevedia.

Tiež musia inak pristupovať k výchove. Svojmu najstaršiemu dieťaťu už ako sedemročnému povedali, že jedného dňa zdedí trón. Svoju pozíciu v kráľovskej rodine si odmala uvedomuje i Charlotte, ktorá svojím formálnym prejavom pravidelne vyráža dych. Keď sa ale deti s modrou krvou stiahnu do úzadia, venujú sa činnostiam, ktoré ich veľmi neodlišujú od ostatných detí.  

Princ George (10)

Prvorodený syn Williama a Kate - princ George - oslávil desiate narodeniny len prednedávnom. O jeho príchode na svet hovoril celý svet a aj v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejších chlapcov planéty. 

Raz bude kráľ a rodičia ho na túto významnú životnú rolu pomaly pripravujú. Na druhej strane chcú, aby mal krásne detstvo. A s tým sa spájajú rôzne športy, zážitky a dobrodružstvá. 

Princ George je veľkým fanúšikom futbalu, tiež rád lyžuje a dokonca i tancuje. Spolu so svojou sestričkou chodí na hodiny baletu. Georgovi k lekciám baletu priblidli i hodiny elektrickej gitary. Princ sa mimo tanca a hudby zaujíma aj o kuchyňu. Keď si môže vybrať, preferuje taliansku - najmä pizzu a cestoviny.

Mame Kate rád pomáha pri miesení cesta na spomenutú pizzu a jeho najobľúbenejšou aktivitou v kuchyni je príprava palaciniek. Princezná z Walesu si totiž potrpí na domácej strave a rada do jej prípravy zapája deti. 

Princezná Charlotte (8)

Kombináciu športu, tanca, hudby a kulinárstva zbožňuje i osemročná Charlotte. Malej princeznej učaroval klavír, gymnastika, balet a takisto futbal. William pri príležitosti návštevy ženského futbalového tímu povedal, že jeho dcéra je "budúca futbalistka". "Charlotte odo mňa chcela, aby som vám povedal, že je skutočne dobrá pri bránke," citoval Williama magazín People. 

A kým George miluje pozorovať pavúky, Charlotte s Louisom sa nevedia vynadívať na ťažké mechanizmy v akcii. Malá princezná má záľubu i v kuchyni - s Kate rada pečie.

Mohlo by vás zaujímať: Princezná Charlotte má črty po prababičke, veľa zdedila aj po mame, budúcej kráľovnej: Čaká ju sľubná, no neľahká budúcnosť 

Princ Louis (5)

Najmladšie princiatko má päť rokov a dušu dobrodruha. Louis miluje rýchlosť. Rád jazdí na bicykli, pričom najrýchlejší je na svojom detskom skútri. Tiež rád behá a zabáva všetkých naokolo. 

Pozitívny vzťah k záhradkárčeniu majú všetci traja súrodenci, no Louis ako jediný zbožňuje aj farmárčenie. Keď môže, hladí a kŕmi ovečky s jahňatami. Samotná Kate nie tak dávno priznala, že najšťastnejšia je vtedy, keď je s rodinou na vidieku a venujú sa práci vonku. 

Neprehliadnite: Dcéra Meghan a princa Harryho rastie ako z vody: Prvá princezná narodená v Amerike je roztomilé ryšavé dievčatko