Presunúť na hlavný obsah

Princezná Kate mala pre princa Georga pripravené celkom iné meno: Viete si ho predstaviť s týmto?

Zahraničné celebrity

Hoci si dnes nevieme mladého princa Georga predstaviť s celkom iným menom, jeho mama, princezná Kate, vraj áno. Minimálne v čase jeho narodenia by Kate uprednostnila iné meno pre svojho prvorodeného. Rozhodol však celkom nezvyčajný a pritom rozkošný spôsob.

Pre prvorodenom by uprednostnila iné meno 

Ako informuje magazín Marie Claire, pohlavie dediča britského trónu malo byť prekvapením do poslednej chvíle. Tak sa rozhodla sama princezná z Walesu, Kate a princ William hneď, ako sa dozvedeli, že čakajú dieťa. Hoci, ako prezrádza kráľovská expertka Katie Nicholl pre magazín Marie Claire, Kate vraj tušila, že to bude chlapec. Meno George však nebolo tým, ktoré pre svojho prvorodeného syna mala vysnívané. 

Mohlo by vás zaujímať: Výchova budúceho kráľa a Kate Middleton sa líši v jednej zásadnej veci: V čom monarchovia nenachádzajú prienik?

Dosť nezvyčajný, ale rozkošný spôsob ako si meno vybrať 

Kate sa vraj oveľa viac než George, páčilo meno Alexander. No keďže neboli v tomto s princom Williamom za jedno, zvolili si dosť nezvyčajný, ale pritom rozkošný spôsob, ako si vybrať. A síce, nechali vybrať svojho vtedajšieho psa Lupa, ktorý ich opustil ešte v roku 2020. William s Kate vraj mali napísať tri chlapčenské mená na papier, položili ich na zem a nechali Lupa, nech rozhodne tým, ku ktorému z troch papierov išiel. V hre boli mená George, Alexander a Louis. No a ako je zrejmé, rozhodol sa pre Georga.

Čítajte tiež: Princiatka z archívu: George, Charlotte a Louis vyrastajú pred celým svetom, v čom sa približujú bežným deťom?

Tri mená, tri pocty 

No ako je tiež známe, meno Alexander mu predsa len tiež ostalo, ale ako druhé. Celé meno korunného princa totiž znie, George Alexander Louis. Aby sme boli presní... Menom George vzdáva hold zosnulému otcovi kráľovnej Alžbety II., svojmu prastarému otcovi. Menom Alexander zase vyjadruje poctu samotnej starej mame, kráľovnej Alžbete II., ktorej celé meno bolo, Elizabeth Alexandra Mary. No a Louis nie je len meno jeho mladšieho brata, ale aj druhé meno jeho otca, princa Williama. 

Neprehliadnite: Budúcnosť kráľovských rodín po celom svete je v rukách žien: Toto sú dedičky, ktoré sa zapíšu do histórie

Viete si predstaviť princa Georga s prvým menom ako Alexander?

spolu hlasovalo 490 ľudí

Áno
392
Nie
98