Presunúť na hlavný obsah

Odmalička je vychovávaný v duchu, že sa raz posadí na trón: V čom je detstvo princa Georga iné od toho jeho súrodencov?

Zahraničné celebrity

Už keď sa mal narodiť, vedelo sa, že na svet príde budúci kráľ. Aké je detstvo princa Georga a čo všetko musel obetovať, v súvislosti so svojím postavením v monarchii?

Je v rukách malého princa osud britskej monarchie?

Kate Middleton a princ William nie sú len členovia kráľovskej rodiny a rodičia troch ratolestí, ale zároveň je v ich rukách aj osud monarchie, keďže vychovávajú budúceho britského kráľa, princa Georgea. Rok a pol po tom, čo sa William a Kate zosobášili vo Westminsterskom opátstve 29. apríla 2011, vrámci jednej z najsledovanejších televíznych udalostí v histórii, Buckinghamský palác oznámil, že pár čaká prvé dieťa.

Mohlo by vás zaujímať: Po tom, ako prelomila mlčanie, prišla o najdôležitejšieho muža života: Jennifer Aniston ako najstatočnejšia žena Hollywoodu

Sedem mesiacov po oznámení tehotenstva Kate porodila syna, princa Georga, budúceho kráľa. Aktuálne je malý George druhým v línii nástupníctva, hneď po svojom otcovi. Aj preto rodičia k jeho výchove pristupujú o niečo prísnejšie ako k jeho súrodencom. Hoci sa snažia, aby mal pekné a pokojné detstvo, množstvo povinností malého princa sprevádza už od kolísky. 

Princ William a princezná Kate mu pomáhajú pripraviť sa na to, aby sa jedného dňa stal kráľom. Keď mal asi 7 rokov, povedali mu o jeho budúcej úlohe. Dizajnérka detského oblečenia Amaia Arrieta, ktorej oblečenie George a jeho súrodenci nosili roky, povedala, že princ vždy vedel, že má inú úlohu. 

"Myslím, že George to vedel takmer od začiatku, vždy mal významnejšiu úlohu – bolo veľa udalostí s jeho zosnulou prababičkou alebo pradedom, keď tam bol len on a jeho súrodenci nie. Myslím, že ten rozhovor museli mať veľmi skoro."

Princ navštevuje jednu z najlepších prípravných škôl v Spojenom kráľovstve, kde dosahuje skvelé akademické výsledky. Škola ponúka široké spektrum možností - zahŕňa aktivity ako šport a dráma, ako aj hudobné lekcie, nájdete tu krytý bazén, plnohodnotné futbalové ihrisko a deväťjamkové golfové ihrisko. Medzi ďalšie zaujímavé predmety  patrí jazda na koni, šerm, potápanie a pólo. 

George sa už teraz vo veľkom zaujíma napríklad aj o letectvo. Niekoľko členov kráľovskej rodiny si vybralo kariéru v letectve, vrátane Georgovho otca a jeho strýka princa Harryho. Princ William bol pátracím a záchranným kapitánom RAF, zatiaľ čo princ Harry slúžil v leteckom zbore britskej armády a strávil čas v Afganistane lietaním na helikoptérach Apache.

Čítajte tiež: Prehnaným cvičením som si zničila telo, hovorí Jennifer Aniston: Tvrdé tréningy už odmieta a má lepšiu kondičku, než pred 30 rokmi

To, akým smerom sa bude jeho štúdium ďalej uberať uvidíme. Čo však jedného dňa malého princa neminie je fakt, že bude v jeho rukách budúcnosť celej monarchie a na to potrebuje skutočne premyslenú a dôslednú prípravu.