Presunúť na hlavný obsah

Prehnaným cvičením som si zničila telo, hovorí Jennifer Aniston: Tvrdé tréningy už odmieta a má lepšiu kondičku, než pred 30 rokmi

Zahraničné celebrity

Hollywoodska herečka Jennifer Aniston bola vždy fit, svojou vypracovanou a štíhlou líniou ohuruje celé dekády. Pred desaťročiami však na vlastnú postavu nazerala inak. Mala pocit, že čím viac a zároveň tvrdšie bude cvičiť, tým lepšie výsledky dosiahne. Dnes vie, ako veľmi sa mýlila.

Jennifer Aniston sa pred kamerami pohybuje cez 30 rokov a počas tejto doby si vo svete Hollywoodu vybudovala silné meno. Okrem svojho hereckého talentu sa často skloňuje jej vypracovaná figúra. Herečka sa nikdy netajila tým, že pravidelne cvičí a dbá na zdravú stravu. Kedysi to však s tréningami dohnala do extrému, čo si vypýtalo svoju daň.

"Keď to máte v hlave nastavené tak, že: 45 minút potrebujem robiť kardio, inak to nebude správny tréning, tak je to skľučujúce. Verila som tomu dlho. Jednoducho som vyhorela a zničila som si telo," prezradila Aniston pre magazín InStyle s tým, že hoci si z minulosti vzala poučenie, napriek tomu sa necíti sama sebou, keď necvičí. 

"Môj fyzioterapeut mi dal bábiku Barbie, ktorá bola celá zatejpovaná (elastické pásky, ktoré pomáhajú v hojení športových zranení, pozn. red.). Prišlo mi to hlúpe do momentu, kedy som si uvedomila, že účelom tých tejpov je ukázať každé zranenie, ktoré som mala za tých posledných 15 rokov," spomenula hollywoodska herečka, ktorá bola intenzívnym cvičením priam posadnutá. 

Mohlo by vás zaujímať: Legendárna Heidi Klum a jej jedálniček: Topmodelka odmieta hladovanie, drží sa ale pár zásad, ktoré to sú?

Dnes už k svojmu telu a zdraviu pristupuje inak, rozumnejšie. Aniston dokonca tvrdí, že aktuálne sa cíti v lepšej kondícii, než keď bola dvadsiatnička, čiže o tri dekády mladšia. Čím to je? Odpoveďou je funkčný tréning zostavený z cielených, koordinovaných pohybov. "Po cvičení necítim veľkú únavu, necítim sa ani zlomená," dodala Jennifer, ktorá sa oficiálne pripojila k fitness platforme Pvolve. 

"Najradšej cvičím s priateľmi. Keď cvičíte sami, pri dobrej hudbe to môže byť zábava, ale ja sa radšej nechávam viesť. Je pre mňa totiž príliš jednoduché nerobiť veci tak správne, než by som mala," doplnila ešte Aniston. Herečka v minulosti skúšala i crossfit či box. Ani jedna z týchto aktivít pre ňu nemala osoh. "Crossfit je príliš agresívny. Ide o kvantitu, nie o kvalitu. Je príliš náročný pre telo,"  povedala a podobne vidí aj spomenutý box. "Zažila som niekoľko skvelých momentov, ale je naozaj ťažké pre moje zápästia."

Neprehliadnite: Megan Fox má telo snov aj bez hladovania: Inšpirujte sa jej jedálničkom, ktorý pozostáva z piatich jedál denne

Aniston po dlhých rokoch v posilňovni vie, že tým najideálnejším "workoutom" pre ňu je funkčný tréning s nízkym dopadom, pretože na jednej strane šetrí jej telo a okrem toho ju neubíja, ale napĺňa novou energiou.