Presunúť na hlavný obsah

Legendárna Heidi Klum a jej jedálniček: Topmodelka odmieta hladovanie, drží sa ale pár zásad, ktoré to sú?

Zahraničné celebrity

Svetoznáma modelka a moderátorka Heidi Klum má pred oslavou svojej 50-tky ukážkovú figúru. Vďačí za ňu najmä strave, ktorá je oveľa dôležitejšia ako samotné cvičenie. Veď nie nadarmo sa hovorí, že strava tvorí 70 % úspechu. Nahliadnite spolu s nami do jedálnička ikonickej Heidi.

Jedna z najznámejších modeliek sveta - Heidi Klum - mala vždy postavu snov. Štíhlu a pevnú figúru si udržala aj napriek tomu, že porodila štyri deti. Aké je jej tajomstvo? Odpoveď znie: každodenný tréning + zdravá strava.  

Určite ste už počuli, že samotné cvičenie vám nevyrysuje krásnu postavu, pohyb musí ísť ruka v ruke so zdravou a vyváženou stravou. Dobre nastavený jedálniček je proste základom, bez ktorého to nejde. 

Heidi Klum sa riadi stravovacím plánom od svojho osobného trénera. V rozhovore pre Entertainment Tonight načrtla, ako vyzerá. "Ráno začínam so smoothie, potom zjem tri hlavné jedlá," povedala supermodelka. Jednotlivé porcie si ale prísne stráži, jej celodenný príjem tvorí zhruba 900 kalórií. Medzijedlá v podobe desiaty a olovrantu vynecháva, rovnako sa vyhýba nezdravým sacharidom a tukom. 

Prečítajte siMegan Fox má telo snov aj bez hladovania: Inšpirujte sa jej jedálničkom, ktorý pozostáva z piatich jedál denne

Modelkin jedálniček je postavený na kvalitných bielkovinách, svoje miesto v ňom majú vajíčka uvarené natvrdo, mäso z tuniaka či steaky. Ďalej je to čerstvá zelenina. Heidi pri výbere potravín preferuje tie, ktoré sú v bio kvalite a organické. Najradšej si preto varí doma, lebo presne vie, aké suroviny použila. "Podľa mňa ak jete vonku alebo si jedlo objednávate, tak môže byť náročné jesť zdravo, lebo neviete, akým spôsobom bolo vaše jedlo spracované," podotýka Klum.  

Ako spomenula, ráno si dopraje smoothie. To pozostáva z ananásu, lesných plodov, jablka, banánu a ľanových semienok. Heidi má teda dostatočný príjem vitamínov i minerálov. 

Prečítajte siVictoria Beckham a jej tajomstvo krásnej figúry, ktorú môže mať každá žena: 25 rokov si každý deň dopraje toto jedlo

Jej ďalšou zásadou je, že posledné jedlo zje o šiestej večer. Prečo? "Myslím si, že je lepšie jesť skôr. Telo má potom viac času na trávenie," uviedla Klum s tým, že rovnaký návyk majú aj jej deti, večeru totiž jedia spolu, za jedným stolom.  

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe