Presunúť na hlavný obsah

Sarah Jessica Parker odmieta drastické diéty: Tu je jej celodenný jedálniček, vďaka ktorému nebudete hladovať a nepriberiete

Zahraničné celebrity

Legenda seriálu Sex v meste - herečka Sarah Jessica Parker - je inšpirujúca vo viacerých smeroch. Jedným z nich je aj jedálniček. Hollywoodska hviezda nie je fanúšička drastických diét, skôr uprednostňuje zdravú a vyváženú stravu. Pozrite sa, ako vyzerajú herečkine raňajky, obed a večera a medzijedlá, ktoré tiež nevynecháva.

Sarah Jessica Parker patrí medzi najväčšie televízne a módne ikony. Navždy si ju budeme pamätať ako Carrie Bradshaw zo Sexu v meste, o ktorom platí, že sa dá pozerať stále. 

Herečka je okrem módy vzorom aj v životnom štýle. Napriek tomu, že má pred šesťdesiatkou, tak má postavu ako lusk. O svoje telo sa totiž stará dlhé roky - aj z hľadiska cvičenia, aj z hľadiska stravovania. 

A práve pri herečkinom stravovaní sa teraz pristavíme. Sarah Jessica Parker dobre vie, že prílišné obmedzovanie sa v strave je cesta do pekla. Preto si dopraje aj slaninu či sladkosti. Všetko však s rozumnou mierou. Dôležité je, aby zdravé jedlá výrazne prevažovali nad prešľapmi v podobe jednoduchých sacharidov. 

Prečítajte si: Lásku si na rozdiel od filmovej postavy udržiava aj po rokoch. Sarah Jessica Parker sa môže chváliť ukážkovým manželstvom

Najväčšiu časť herečkinho jedálnička tvoria ryby, chudé mäso, zelenina a zdravé tuky. Jej jedálniček vyzerá nasledovne. 

Raňajky

Buď obyčajný jogurt ochutený rozmixovaným bobuľovým ovocím
Alebo vyprážané vajíčko so špenátom, slaninou a cesnakom

Desiata

Buď ovocie
Alebo jogurt

Obed

Buď kuracie alebo morčacie mäso a syr s nízkym obsahom tuku s prílohou (listový šalát, nakrájaná paprika, uhorka a nastrúhaná mrkva)

Alebo tuniakový šalát s feta syrom

Olovrant

Buď tortilla plnená mäsom, syrom a zeleninou
Alebo hrsť orieškov (zväčša ide o mandle)

Večera

Buď rybie filé alebo kura s dusenou zeleninou 
Alebo chudá hubová sviečková

Hoci si Sarah Jessica Parker potrpí na zdravú a výživnú stravu a vyberá si potraviny, ktoré priaznivo vplývajú na metabolizmus a hladinu cukru v krvi, tak z času na čas si dopraje aj cestoviny a sladkosti. "Mali by ste ochutnať každé jedlo, ktoré existuje," podotýka herečka s tým, že dôležité držať sa zásady, že nič netreba preháňať. V strave to platí dvojnásobne.  

Neprehliadnite: 50-tka je nová 30-tka: Sarah Jessica Parker otvorene o tom, prečo je žena v tomto veku oveľa šťastnejšia

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že tajomstvo krásnej postavy Sarah Jessici Parker spočíva v dlhodobom športovaní a zdravom stravovaní. Na tanieri má zväčša chudé mäso, zdravé tuky, nízky obsah sacharidov a vitamíny a minerály v podobe zeleniny. Sem-tam si život osladí maškrtou alebo si dopraje tanier cestovín.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe