Presunúť na hlavný obsah

5 cvikov, ktoré by mala robiť každá žena po tridsiatke: Udržia zdravý chrbát, pevné telo a zbavia vás viscelárneho tuku

Chudnutie a diéty

Naozaj platí, že po tridsiatke sa naše telo začne správať inak. Práve preto je veľmi dôležité zamerať sa niektoré cviky, ktoré nás nielen zbavia tuku, ale sú prospešné pre organizmus samotný. Viete, ktorú sú kľúčové?

Mnohé ženy sa čudujú, prečo je také ťažké schudnúť po tridsiatke. Pritom vysvetlenie je jednoduché. Je totiž prirodzené, že sa vekom stávame menej aktívnymi, čo spôsobuje, že máme mnohokrát viac tuku ako svalov. Preto je najmä po 30 - tke dôležité implementovať do svojho života rutinu, vďaka ktorej zostaneme aktívne, zlepší sa nám duševné a fyzické zdravie.

Mali by sme aktívne pracovať na zlepšení držania tela a flexibility. Môžeme tak rozvíjať a udržiavať dobré pohybové vzorce a tiež sa vyhnúť zraneniam pohybového aparátu.

1. Strečing

Strečing je niečo, čomu do tridsiatky neprikladáme veľkú váhu, no po nej je treba to napraviť. Každé jedno cvičenie ním treba začať aj ukončiť. Stačí vám vždy po desať minút. Pomôže to zvýšiť flexibilitu, znížiť bolestivosť a aktivovať správne svaly pri tréningu. 

Mohlo by vás zaujímať: Prestávky medzi jedlami sú dôležitejšie, než si myslíte: Takto ich zavediete do praxe a udržíte si krásnu postavu

2. Silové cviky 

Najmä ženy, začínajú prirodzene strácať svalovú hmotu vo veku 30 rokov. Na boj proti tomuto poklesu môžete pridať tréningy na naberanie svalov a silový tréning. Dôležité je zamerať sa na rôzne časti tela a striedať ich počas týždňa.

3. Funkčné cviky

Flexibilita je jednou z tých zručností, ktoré stratíte, ak necvičíte. Keď potom sfúknete viac narodeninových sviečok, môže tento proces vyžadovať viac času a trpezlivosti. To je dôvod, prečo  začať venovať oveľa väčšiu pozornosť detailom.

Je dôležité zdvojnásobovať mobilitu, vďaka čomu dokážete položiť základy pre posuny tréningového programu. Vieto to dosiahnuť implementáciou funkčných cvikov ako je pravidelný tréning s TRX.

4. Kardio

Je dokázané, že ženy po tridsiatke sú obzvlášť náchylné na inzulínovú rezistenciu v dôsledku metabolických zmien hormónov nadobličiek a štítnej žľazy. Aby ste tomu zabránili, investujte do kardio rutiny, ktorú budete dodržiavať.

Či už ide o bicykel, indoor cycling, jogging, to je len na vás. Cieľom je udržať si zvýšenú srdcovú frekvenciu na dlhšiu dobu. Platí, že kardio cvičenie by malo byť začlenené štyri až päťkrát týždenne po dobu 30 až 60 minút.

5. Cviky s vlastnou váhou

Najlepšie cviky na tvarovanie tela sú práve tie s vlastnou váhou. Okrem seba teda nebudete potrebovať vôbec nič. 

Čítajte tiež: Jednotlivé jedlá by mali mať poradie: Len tak znížite podľa odborníka hladinu cukru v krvi o 75%

Ideálne je striedať jeden až tri dni cvičenia s nízkym dopadom, ako je jóga, turistika a chôdza s jedným až tromi dňami silových cvičení a cvičení na budovanie svalov, ako je pilates, TRX, kettlebells a vzpieranie. Táto rovnováha bude mať upokojujúci účinok na hormóny, zároveň podporí svalový tonus, silu a vytvaruje postavu.

- Najčítanejšie -