Presunúť na hlavný obsah

3 spôsoby ako dosiahnuť krásne a lesklé nohy s jednotným tónom: Vyskúšajte exfoliáciu podľa dermatologičky

Krása

„Jahodové nohy“ s čiernymi bodkami a nejednotným tónom trápia mnohé ženy. Doprajte si exfoliáciu nôh a pripravte si na leto krásne, hladké a lesklé nohy s jednotným tónom.

Predtým než začne leto naše nohy väčšinou nespĺňajú predstavu o krásnych hladkých nohách s jednoliatou farbou, ideálne s prirodzeným bronzovým nádychom. Beauty odborníčky a dermatologičky však odporúčajú exfoliáciu nôh, vďaka ktorej viditeľne zlepšíte ich vzhľad. 

Čítajte tiež: Nočná beauty rutina, ktorá zmení vašu pleť do rána: Nezabúdajte pred spaním vyskúšať tieto poklady

Odstránenie chĺpkov pomocou IPL (Intenzívne pulzné svetlo)

Predtým, než začnete riešiť pokožku, zbavte ju najskôr chĺpkov. Odporúčame najmodernejší spôsob IPL pomocou nového modelu Braun Skin i-expert IPL, ktorý je postavená na energii svetelného elektrického zdroja, ktorý zničí folikul chĺpku a zabráni tak rastu po dlhší čas. 
Vďaka personalizovanej metóde prepojenia s mobilnou aplikáciou, ktorá zaznamenáva všetky údaje o epilácii sa nemusíte o nič starať. Systém Skin Check vyhodnotí a automaticky prispôsobí vyžarovanú energiu tónu pokožky, farbe a hrúbke chĺpkov ako aj oblasti, na ktorej sa chcete chĺpkov zbaviť. Inteligentný kalendár odporučí najbližšiu epiláciu. Krásne hladké nohy bez chĺpkov vydržia po celý rok. 

Mohlo by vás zaujímať: Spoločnosť Braun uvádza na trh prvý systém IPL na svete, ktorý sa po každom použití učí a prispôsobuje vašej pokožke

1. Manuálny peeling

Manuálna exfoliácia prostredníctvom jemnej masáže. Vďaka telovému peelingu dochádza k odstráneniu odumretých buniek na pokožke, ktoré nechajú priestor vyniknúť novej, sviežej pokožke. „Najlepšie je uistiť sa, že zrnká sú malé a hladké, aby sa predišlo tomu, že peeling bude na pokožke príliš abrazívny,“ povedala pre mindbodygreen certifikovaná dermatologička Marisa Garshick, M.D., FAAD. Peeling by nemal po aplikovaní zanechávať pokožku červenú a podráždenú, v takom prípade je pre vaše nevhodný. 

2. Suché kefovanie ako klasický ajurvédsky rituál

Čistenie tela pomocou suchého kefovania v podobe štetín sa spája s tradičným ajurvédskym rituálom. Hoci existujú bežné tvrdenia, že suché kefovanie môže odstrániť celulitídu alebo zlepšiť imunitné funkcie, nebolo to vedecky dokázané. Suché kefovanie môže byť užitočné ako exfoliačný mechanizmus, ale je potrebné venovať veľkú pozornosť tomu, aby boli štetiny dostatočne jemné, aby sa pokožka neodierala. 

3. Exfoliačná rukavica

Peelingová rukavica môže byť tým najjednoduchším nástrojom zo všetkých. Odporúča sa používať ju na najtenšiu kožu, ktorá je určite v oblasti bikín. Aplikácia je jednoduchá, stačí ňou jemne vmasírovať telové mlieko. Treba však venovať zvýšenú pozornosť čisteniu rukavice a dôkladnému vysušeniu, aby sa v nej nevytvorili baktérie a plesne. 

Neprehliadnite: Tri anti-age prípravky s liftingovým efektom: Uberte si roky v predstihu a udržte si mladý vzhľad dlhšie

Telová kozmetika na podporu exfoliácie

Telové sérum s AHA a BHA (Alfa- a beta-hydroxykyseliny)

Dve superhviezdne zložky, ktoré sú určené pre exfoliáciu. Môžete ich poznať zo sér na pleť, ale rovnako sa nachádzajú aj v telových sérach. Chemické telové exfoliátory sú často účinnejšie. Pre všeobecnú exfoliáciu AHA ako kyselina glykolová, mliečna a mandľová pomôžu jemne rozpustiť odumretú pokožku a rozjasniť tón. Na druhej strane kyselina salicylová (ktorá je rozpustná v oleji) môže pomôcť zvládnuť telesné prietrže pri exfoliácii. Aj keď sa ľudia strašia slova „chemický“ peeling, v skutočnosti je tento typ peelingu vhodnejší napríklad pre ľudí s tzv. „jahodovými nohami“.

Telové produkty obsahujúce retinol

Aj keď retinol technicky neodlupuje pokožku, pomáha zvyšovať bunkovú výmenu, čím napomáha procesu rozjasnenia a vyhladenia. Ako ukázali klinické štúdie, liečba retinolom môže stimulovať produkciu kolagénu a pomôcť znížiť výskyt vrások. Rovnako ako na tvári, nezabudnite izolovať produkt s retinolom tak, že ho použijete v iné večery ako peelingové sérum alebo telový peeling, aby ste sa vyhli podráždeniu. Veľa žien používa retinol nesprávne – je dôležité ho aplikovať večer, aby nedochádzalo k styku s denným svetlom.