Presunúť na hlavný obsah

Denná rutina jednej z najlepšie platených modeliek Gisele Bündchen: Toto smoothie je súčasťou takmer každého jej dňa

Zahraničné celebrity

Topmodelka na dôchodku, Gisele Bündchen, sa o seba príkladne stará zvonka, ale aj zvnútra. Vyžaruje z nej radosť, vitalita a mladosť, hoci sa už zaradila medzi štyridsiatničky. Aká je jej denná rutina, ktorá drží vo forme nielen jej telo, ale aj myseľ?

Ste to, čo jete 

Nielen na obálkach prestížnych magazínov, sociálnych sieťach či vo verejných rozhovoroch, topmodelka Gisele Bündchen skutočne žiari a ide jej to priamo zvnútra. V jej prípade platí, že sa stará nielen o svoje telo, ale aj dušu. Cvičí jogu, medituje, žije v harmónii s prírodou, snaží sa vidieť veci pozitívne a byť spokojná sama so sebou. Gisele tiež vie, že čím kŕmi svoje telo, sa odzrkadlí aj na jej psychickej pohode. Všetko so všetkým súvisí. Aká je teda jej denná rutina vrátane jej obľúbeného raňajkového smoothie? 

Mohlo by vás zaujímať: 6 stravovacích pravidiel Gisele Bündchen: Vďaka tomuto má tesne pre 40-tkou obdivuhodnú figúru a bezchybnú pleť

Starým spôsobom života si odpálila nadobličky

Ako informuje portál minbodygreen.com, ktorý robil so Gisele rozhovor, v štyridsiatke sa vraj cíti lepši a zdravšie než v dvadsiatke. V mladosti si vraj doslova „odpálila“ nadobličky a preto si musela nájsť novú dennú rutinu, ktorej je verná už roky. Starý spôsob života v podobe nedostatočného spánku, nejedenia plnohodnotných jedál, pitia množstva kávy a vína večer pred spánkom jej spôsoboval tráviace problémy a záchvaty úzkosti a depresie. 

Cvičí flexibilitu, strnulosť môže spôsobiť stres

Cieľom jej aktuálnej dennej rutiny je, aby žila čo najdlhšie a mala čo najlepšiu kvalitu života aj v ďalších rokoch: „Keď cestujem, môže byť ťažké udržať si konzistentnosť, ale doma, či už na Floride alebo v Kostarike, si vychutnávam každodenné rutiny a trávim čas so svojou rodinou. Každý deň je dar, takže sa snažím, aby sa každý rátal a zostal v prítomnosti, a zároveň cvičím flexibilitu, strnulosť môže spôsobiť stres. Vždy sa prispôsobujem a optimalizujem, ale sú veci, na ktoré nedám cez deň dopustiť,“ hovorí krásna topmodelka

Vloženie jemnej, zásaditej veci do žalúdka prebudí váš systém

Podľa vlastných slov Gisele vstáva skoro, zvyčajne pred východom slnka a pred zobudením sa detí. Hneď po zobudení sa začne hydratovať, čiže vypije pohár vlažnej vody s citrónom a štipkou vysokominerálnej soli, konkrétne má rada keltskú: „Vloženie jemnej, zásaditej veci do žalúdka prebudí váš systém,“ vysvetľuje. Potom nedá dopustiť na pohybovú meditáciu, ktorá nastaví jej náladu na celý deň. Následne ide cca na polhodinu vyvenčiť psov. Na venčenie chodí bez mobilu, chce si užiť chvíle ranného ticha. 

Čítajte tiež: Najlepšie zarábajúca supermodelka predviedla na instagrame svoj skrytý talent. Ten však niesol aj skryté posolstvo

Raňajky závisia od ranného tréningu 

Po príchode domov si Gisele urobí olejový pulling s ajurvédskym olejom alebo panenským kokosovým, ktorý trvá cca 10 minút a je vraj dobrý na ďasná. Následne si ide zacvičiť kardio alebo silový tréning. A nasledujú raňajky, ktoré si vyberá podľa toho, aký tréning práve podstúpila: „Ak som zdvíhala činky, mám rada bielkoviny, napríklad varené vajcia alebo smoothie s kopčekom neochuteného proteínového prášku,“ opisuje ďalej svoju dennú rutinu. 

5 minútové strečingy kvôli sedeniu 

Nasleduje čas, ktorý trávi pracovne, vybavuje si telefonáty, robí zoom hovory, vybavuje stretnutia. Popritom si dopraje púpavový čaj s medom: „Na telefóne mám každú hodinu nastavený budík, ktorý mi pripomína, aby som medzi stretnutiami vstala od počítača a urobila si výpady alebo strečingy na 5 minút, aby som zo sedenia nebola stuhnutá.“ 

Nepodceňujte silu spánku 

Je čas obeda, ktorý je pre Gisele ideálny štyri a päť hodín po raňajkách, je to jej hlavné jedlo dňa. Poobede si zase dopraje bylinkový čaj. Večera je v jej prípade ideálna opäť štyri hodiny po obede a niekoľko hodín pred spaním. Jej večera je zvyčajne ľahká, nerada chodí spať s plným žalúdkom. Po večeri ide opäť vyvenčiť psov, pretože po jedle a pred spaním je dôležité, aby sa hýbala: „Pred spaním vypijem trochu harmančekového čaju a niekedy si dám trochu horčíka. Ak som doma, zvyčajne chodím spať skoro, medzi 9. a 10. hodinou, aby som mohla spať aspoň sedem hodín a vstávať skoro. Odpočinok je absolútne nevyhnutný – nepodceňujte jeho silu!“ Dodáva topmodelka. 

Gisele pridala pre spomínaný portál aj recept na svoje obľúbené raňajkové smoothie. Nech sa páči: 

Ingrediencie: Asi 4 šálky mrazených, olúpaných, rozpolených banánov, asi 3 šálky šťavy z „tekutého“ ovocia (nesladená kokosová voda, nesladená jablková šťava, medovka, melón, melón, jablká), ¼ šálky namočených a olúpaných blanšírovaných mandlí, mandľového krému alebo mletej mandľovej sušiny, alebo 1 odmerka neochuteného proteínového prášku

Neprehliadnite: Brutálny jedálniček hviezdneho páru odhalený: Z toho, čo zje denne táto brazílska gazela, vám padne sánka!

Postup prípravy: Vložte banány do mixéra so šťavou a mandľami. (Alebo si môžete pripraviť šťavu vopred a uložiť ju do chladničky až na 24 hodín, potom ráno rýchlo zmiešať so zvyšnými ingredienciami.) Miešajte, kým nebude konzistencia krémová a hladká. Ak chcete, preceďte cez jemné sito, aby ste odstránili drobné semienka pre ľahšie trávenie. Dobrú chuť! 

Myslíte si aj vy, že sme tým, čo jeme?

spolu hlasovalo 64 ľudí

Áno
62
Nie
2