Presunúť na hlavný obsah

Raňajky Jennifer Aniston podľa trendu, ktorý delí ľudí na dva tábory: Po pár dňoch spozorovala takýto rozdiel

Zahraničné celebrity

50-tnička Jennifer Aniston je v závideniahodnej kondícii. Samozrejme ako každá žena aj ona sa snaží udržiavať svoje telo pohybom aj zdravou stravou. Nedávno vraj vyskúšala tento spôsob stravovania ako zmenu a čo zistila?

Nedávno experimentovala s týmto stravovacím trendom

V rozhovore, ktorý nestarnúca herečka Jennifer Aniston poskytla verejnosti, prezradila, že nedávno experimentovala s trendom stravovania, ktorý skúšajú mnohé ďalšie celebrity, ale aj mnohí z nás. Ide o prerušovaný pôst alebo stravovanie, ktoré má svojich zástancov, ale aj odporcov. Zatiaľ, čo jedni odborníci hovoria, že je to nezdravé  a človek by mal jesť pravidelne a v malých množstvách, iní si nevedia vynachváliť a nachádzajú aj v tomto výhody. Jennifer je jedna z nich a vraj na sebe spozorovala skutočný rozdiel na jej zdraví.

Mohlo by vás zaujímať: Jennifer Aniston stále v kontakte s bývalou láskou: Prečo má aj po rokoch odlúčenia k Bradovi Pittovi také silné puto?

Na raňajky žiadne tuhé jedlo

Prerušované stravovanie spočíva v tom, že môžete jesť len počas ôsmich hodín  a zvyšných 16 hodín z celého dňa sa postíte. Takže máte dovolené jesť len počas tzv. osemhodinového okna. Človek si zároveň môže vybrať, ktorých osem hodín z dňa si vyberie. Či bude jesť od rána alebo až neskôr. Čo si vybrala Jennifer? „Stravujem sa podľa prerušovaného pôstu, takže ráno nejem žiadne tuhé jedlo,“ prezradila pre magazín People.

Namiesto toho si dopraje zelenú šťavu a kávu

Tuhé raňajky si síce nedopraje, no vstáva okolo deviatej hodiny ráno a svoj deň nezačne celkom nalačno, ale si dopraje zelený džús a kávu: „Napríklad dnes som sa zobudila a dopriala si zelerovú šťavu... Potom som si začala variť kávu, ale inak nepijem kávu tak skoro,“ objasnila ďalej. Tiež dodala, že po takýchto tekutých raňajkách nasleduje ranná meditácia, cvičenie a kŕmenie jej psov.

Čítajte tiež: Perfektné a vyrysované krivky ako Jennifer Aniston: V priebehu 14 dní ich môžete mať aj vy, prezradíme vám recept

Tri tuhé jedlá za osem hodín

Pýtate sa, čo vlastne potom počas tých ôsmich hodín herečka je? Má povolené za osem hodín tri tuhé jedlá, ktoré však nie sú žiadny fastfood, ide o zdravé a kaloricky vyvážené jedlá. Počas prerušovaného pôstu má dovolené piť aj spomínanú kávu, vodu a ďalšie nekalorické nápoje ako napríklad jej raňajkovú zelerovú šťavu.

Neprehliadnite: Fitness rutina očarujúcej herečky Jennifer Aniston: Tesne pred 50-tkou vyzerá o 10 rokov mladšie vďaka tomuto

Po pár dňoch si všimla veľký rozdiel

Ako ďalej priznáva, už po niekoľkých dňoch spozorovala na sebe, respektíve na svojom zdraví skutočný rozdiel: „Všimla som si veľký rozdiel v jedení s pôstom 16 hodín.“ Podstata prerušovaného pôstu teda spočíva v tom, kedy jeme. Ktorých osem hodín si vyberiete, je na vás. Naše telo funguje v dvoch režimoch a to v režime kŕmenia, kedy prijímame potravu a vo vstrebávacom režime, kedy trávime potravu. Aj podľa Jennifer je výhodou, že časom vplyvom tohto stravovania necítite žiadny hlad, telo si navykne. Okrem toho počas 16 hodinového okna, kedy nejete, ale trávite, má telo správnu, teda nízku hladinu inzulínu a tým efektívnejšie aj spaľuje tuk. Tento typ stravovania pomáha Jennifer udržať si aj svoj metabolizmus a váhu tela pod kontrolou a dodáva organizmu dostatok času na odstránenie prebytočného tuku. Na vlastnej koži to pocítila aj Jennifer, ktorej pomohlo toto stravovanie na udržanie postavy, ale aj metabolizmu.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus