Presunúť na hlavný obsah

Ak sa stane čoskoro princ William kráľom, značne to ovplyvní život malého Georga: Čo najstaršieho syna Kate a Williama čaká?

Zahraničné celebrity

Členovia britskej monarchie prežívajú aktuálne skutočne turbulentné obdobie. Vyzerá to, že princ William zasadne na trón oveľa skôr ako sa predpokladalo. Ako to však ovplyvní malého Georga?

Zisťuje na vlastnej koži, aké to je byť budúcim kráľovským panovníkom a tiež normálnym chlapcom

Život v kráľovskej rodine je v poslednom čase tak trochu chaotický. V rozpätí ani nie dvoch rokov zomrela kráľovná Alžbeta II., na trón nastúpil kráľ Charles, princ Harry vydal kontroverzné memoáre a kráľovi Charlesovi a Kate Middleton diagnostikovali rakovinu.

A napriek kráľovej snahe pokračovať vo vystupovaní na verejnosti, nikto nevie ako sa choroba Charlesa bude vyvíjať a či na trón princ William nenastúpi oveľa skôr ako sa predpokladalo. A to by v značnej miere ovplyvnilo aj život malého princa Georga, ktorý je po svojom otcovi prvý, v nástupníckej línii. Ten si toto už teraz veľmi dobre uvedomuje a to má len 10 rokov. 

"Myslím, že George to, že bude kráľom vedel takmer od začiatku. Vždy mal viac významnú úlohu – bolo veľa udalostí s jeho zosnulou prababičkou alebo prastarým otcom, keď to bol len on, ktorý mal nejaké povinnosti a jeho súrodenci tam neboli. Myslím si, že ten rozhovor musel mať s rodičmi veľmi skoro," prezradil biograf Robert Lacey.

Neprehliadnite: Po výsmešných obvineniach prehovorila údajná milenka princa Williama: Je alebo nie je Rose Hanbury rivalkou princeznej Kate?

Hoci o svojej úlohe princ vie, jeho rodičia sa snažia o to, aby ho to v tomto veku príliš nezaťažovalo. Má pravidelne hodiny etikety, protokolu, učí sa jazyky a na mnohých významných cestách začína robiť spoločnosť svojmu otcovi. 

"Momentálne ide len o to, udržiavať okolo neho bezpečné, stabilné prostredie a prejavovať toľko lásky, koľko môžem," vyjadril sa na margo toho princ William. 

Napríklad aj po korunovácii už dnešného kráľa Charlesa ako súhlas s budúcnosťou monarchie, palác zverejnil oficiálny portrét kráľa Charlesa, ktorý pózoval so svojimi dedičmi, synom princom Williamom a vnukom princom Georgeom.

Napriek verejným povinnostiam svojho života sa princ William a princezná Kate snažia poskytnúť princovi Georgovi a jeho súrodencom bežné detstvo plné hrania sa vonku, experimentovania. 

"Ide o masívne vyvažovanie. William a Kate robia správnu vec, chránia ho, aby mohol mať čo najnormálnejšie detstvo, no zároveň sa ponára do povinností budúceho panovníka. Zisťuje na vlastnej koži, aké to je byť budúcim kráľovským panovníkom a tiež normálnym chlapcom," hovorí jeden z členov paláca. 

Čítajte tiež: Kráľovská rodina mala drsný začiatok roka 2024 a chce, aby všetko bežalo ako predtým: Za bránami paláca to vraj ale vrie