Presunúť na hlavný obsah

Princezná Diana je inšpiratívnou dodnes: Tieto veci si od nej osvojila nielen Kate, ale robia z nej nadčasovú ikonu aj v roku 2024

Zahraničné celebrity

Princezná Diana bola ženou, ktorá prepisovala dejiny. A nielen tie britskej monarchie. Ľudia milovali jej zmysel pre dobro, emocionálnu povahu a v neposlednom rade nezameniteľný štýl.

Bola si vybraná na túto pozíciu, takže sa tomu musíš prispôsobiť a prestať s tým bojovať

Počas svojho príliš krátkeho života, skutočne zmenila svet k lepšiemu. Zatiaľ čo ľudia spomínajú na tragédie v jej živote a ikonickú módu, ktorá dodnes inšpiruje tisíce žien, nezabudnuteľné je rozhodne je humanitárne úsilie, ktorým reálne menila veľa vecí okolo seba. Bola mimoriadne empatická, láskavá a ľudia ju zbožňovali práve pre jej autenticitu. V knihe Diana: In Her Own Words bola citovaná slovami.

"Pamätám si, ako som si hovorila: Správne, Diana. To nie je dobré. S touto publicitou to musíš zmeniť. Bola si vybraná na túto pozíciu, takže sa tomu musíš prispôsobiť a prestať s tým bojovať. A vedela som, že to dokážem, ak si vyberiem iný uhol."

Povedala to po tom, čo sa rozhodla, že chce svoju platformu použiť pre dobro, a krátko nato urobila jeden z najlegendárnejších činov v čase, keď bola členkou monarchie. Potriasť si rukou s pacientom s diagnózou AIDS. Skutočne zmenila svet mnohými spôsobmi. 

Mohlo by vás zaujímať: Herečka Julia Roberts zažiarila na premiére miniseriálu ako nikdy: Jej úsmev a perfektnú postavu možno len obdivovať

Mala pod záštitou The Lepray Mission v Anglicku, Walese a počas cesty do Angoly zvýšila povedomie o lepre, ako to urobila v prípade HIV/AIDS. Sedela tam s pacientami s leprou v nemocnici a dotýkala sa ich rán, aby zvýšila povedomie o samotnej chorobe. Mnohí tiež poznajú jej známy rozhovor pre BBC, kde otvorene porozprávala o svojich manželských problémoch a duševnom zdraví, no takisto bola patrónkou viacerých charitatívnych organizácií. 

No a zdá sa, že Kate sa pravidelne inšpiruje nielen slávnym štýlom princeznej Diany. Pri dvoch pôrodoch mala na sebe šaty, ktoré ladili s tehotenským vzhľadom, ktorý kedysi zvolila Diana. Tiež nosila klobúky a kabelky, ktoré sa podobali na tie, ktoré milovala mama jej manžela.

Avšak, čo je oveľa podstatnejšie, je rovnako empatická, láskavá a predtým ako jej diagnostikovali rakovinu, sa veľmi aktívne angažovala v pomoci bezbranným, chorým. Má pod patronátom ženy, ktoré trpia, sú týrané, ale aj mnohé charitatívne organizácie. Presne ako Diana.

Týmito aktivitami bola princezná Diana mimoriadne sympatická obyčajným ľuďom, pre ktorých sa stala miláčikom. Obdivovali aj jej prístup k výchove synov, kedy sa mnohokrát vyjadrila, že šťastie jej detí je oveľa dôležitejšie ako čokoľvek, čo sa týka jej povinností v rámci protokolu. Presne podľa toho sa správala. William a Harry boli pre ňu všetkým. V tomto tiež vidieť krásnu paralelu s princeznou Catherine.

Čítajte tiež: Filmová Pretty Woman oslávila 55. narodeniny: Julia Roberts nie je len skvelá herečka, ale aj majsterka módy. Tu sú dôkazy