Presunúť na hlavný obsah

Michael Kováčik predstavil kolekciu SLOW DOWN: Jeho typickými črtami sú sexappeal, odvážnosť a vycibrenosť

Móda

Slovenský návrhár Michael Kováčik sa v tohtoročnej výročnej edícii prehliadok Mercedes-Benz Prague Fashion Week predstavil v rámci exkluzívneho gala večera so svojou najnovšou kolekciou "SLOW DOWN" jeseň/zima 2024.

Vo svojich modeloch reflektoval súčasnú dobu, ktorá je podľa jeho názoru veľmi zrýchlená a je na čase prehodnotiť priority.

Čítajte: Módne outfity z MBPFW FW 2024: Štýlová dcéra Dary Rolins, Laura Homolová, elegantná Mária Dušička a ďalšie

,,Hlavnou inšpiráciou kolekcie SLOW DOWN bola doba, v ktorej žijeme. Jej zložitosť a rýchlosť, ktorá nás všetkých zaťažuje. V kolekcii som sa snažil zdôrazniť ľahkosť bytia a to prostredníctvom jednoduchých línií, voľností strihov a výberom látok. Je dôležitejšie ako inokedy spomaliť a užívať si základné radosti života,“ hovorí Michael.

Vo štvrtok 18. apríla sa o 21. hodine v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku premenili priestory Tyršovho domu na pražskom Újezdu na úzky kruh priaznivcov značky Michael Kovacik. V neopakovateľnej atmosfére odprezentoval Michael svoje najnovšie siluety, ktoré si pozvaní mohli pozrieť na šiestich modelkách, tie boli z veľkej väčšiny samotnej múzy značky MICHAEL KOVACIK, na jeho mólach sa objavujú opakovane. Komunita a tvorba Michaela Kováčika by sa dala charakterizovať kľúčovými slovami: sexappeal, odvážnosť a vycibrenosť. Kolekcia čerpá z vysoko kvalitných materiálov prevažne lokálneho pôvodu. Bavlna, hodváb, kožušina sú pojaté do nových foriem odrážajúcich osobitý prístup každého z následných nositeľov značky.

„Proti gustu žiadny dišputát“. Prezentované modely môžeme označiť v mnohých prípadoch za unisexové. Siluety prepájajú svety feminného a maskulínneho princípu a ich následnému noseniu sa medze nekladú. Každý sám najlepšie vie, po čom vo svojom vnútri túži. Vizuálne ucelená prezentácia tešila v priebehu večera svojich hostí hneď v niekoľkých zmyslových rovinách.

Neprehliadnite: VIDEO: Pop-up Suggérer: TOP kúsok šatníka podľa Mišky Ľuptákovej, Michael Kováčik o tom, prečo netreba podliehať trendom

Vďaka partnerstvu s CCC, jednou z najväčších európskych spoločností v obuvníckom sektore, doplnili modely z Michaelovej kolekcie sandále z ekologickej kože na masívnom podpätku a platforme značky Nine West. Nine West ponúka širokú škálu modelov a je obľúbenou voľbou milovníčok módy, ktoré túžia po zaujímavej kombinácii dizajnu, kvality a pohodlia.