Presunúť na hlavný obsah

Prvá dáma módy Lýdia Eckhardt predstavila kolekciu jar/leto 2024: Vrátila na scénu skutočnú eleganciu i osobný kontakt

Móda

Módna návrhárka, prvá dáma módy Lýdia Eckhardt predstavila najnovšiu kolekciu jar/leto 2024, v ktorej vychádzala z toho, čo ženám pristane s dôrazom na eleganciu, šarm a skutočnú podobu dámy.

Lýdia Eckhardt patrí medzi prvé dámy, ktoré sa spájajú s módou na Slovensku. Dlhoročné skúsenosti naprieč desaťročiami sa podpísali pod jej tvorbu, ktorá si v sebe nesie stále charakteristické črty tejto návrhárky. 

Čítajte tiež: VIDEO: Lýdia Eckhardt predstavila kolekciu inšpirovanú energiou, moderné a nadčasové modely podčiarkujú ženskosť a pôvab

Lýdia Eckhard a jej charakteristické modely na jar/leto 2024

Ženskosť, elegancia, pestrá paleta farieb, ale i elegantná biela a čierna, decentné vzory a lichotivé strihy. Lýdia vo svojej tvorbe dbá na to, aby sa žena cítila ženou a aby nepodliehala za každú cenu trendom len preto, že je niečo IN. Jej modely sú nadčasové, ženské a kvalitné, vďaka čomu sa môžu dediť z generácie na generáciu. Prehliadka pozostávala z 80 modelov, ktoré pripravovala tri štyri mesiace.

Model prehliadky

Lýdia počas našej návštevy v jej salóne prezradila, že každá prehliadka má svoj tzv. „model prehliadky.“ Nie vždy sa však ona sama aj s krajčírkami trafia, ktorý to napokon je. To, čo sa jej páči, nemusí byť automaticky to, o čo je v konečnom dôsledku najväčší záujem.

„Najväčšia inšpirácia sú moje klientky. Odvíja sa to od modelov, ktoré boli najúspešnejšie na predošlej prehliadke. Najúspešnejší model, o ktorý je po prehliadke najväčší záujem,“ vysvetlila Lýdia na margo toho, čo si možno predstaviť pod pojmom "najúspešnejší". Nie je to teda model, ktorý sa najviac páči, ktorý zožal najväčší potlesk, ale ten, ktorý klientky najviac chcú. 

Pripomeňme si: VIDEO: Módna návrhárka Lýdia Eckhardt je na scéne už 30 rokov. Úspechu vďačí najmä jednej svojej vlastnosti

Na kus reči

Najnovšia kolekcia jar/leto 2024 bola predstavená v duchu témy Na kus reči. Lýdia je známa svojou nielen pracovitosťou, ale aj ľudskosťou. Práve počas prehliadky jej hovorené slovo upozornilo na rýchlu dobu, v akej žijeme a prinútilo nás spomaliť. Lýdia vyzdvihla myšlienku vzájomnej komunikácie a blízkosti, spoločenských kontaktov a celkovo komunikácie. 

VIDEO: Lýdia Eckhardt o kolekcii jar/leto 2024 krátko pred prehliadkou