Presunúť na hlavný obsah

Bol to nezabudnuteľný večer: Módna návrhárka Lýdia Eckhardt predstavila kolekciu k 30. výročiu založenia značky

Kariéra

Vybudovať si silné meno je veľmi náročné. Svoje o tom vie módna návrhárka Lýdia Eckhardt, ktorá pred 31 rokmi začínala v tmavom suteréne bez telefónu a s pár krajčírkami. Nebyť jej vášne pre módu, vytrvalosti a odhodlanosti, dnes by zrejme neobliekala známe osobnosti a neorganizovala by veľkolepé prehliadky. Jedna z nich sa konala nedávno - 6. mája v bratislavskom Hiltone.

Obľúbená módna dizajnérka Lýdia Eckhardt minulý týždeň v piatok predstavila 90 jedinečných modelov, z ktorých by si vybrala každá žena. Od mladej osemnástky a extravagantnej tridsiatničky po konzervatívnu právničku cez plnoštíhlu staršiu pani… každá by si jednoducho prišla na svoje. 

Presne taká je totiž móda Lýdie Eckhardt. "Je veľmi dôležité vytvárať modely pre reálnu ženu. Ženu, ktorá chce v niečom vyniknúť, ale chce aj niektoré nedostatky potlačiť," povedala nám v rozhovore pred fashion show Lýdia Eckhardt, ktorá nás privítala vo svojom salóne v River Parku. "Kolekciu sa snažím robiť vyváženú v tom zmysle, aby som dokázala osloviť každého," dodala.

Prečítajte si: VIDEO: Módna návrhárka Lýdia Eckhardt je na scéne už 30 rokov. Úspechu vďačí najmä jednej svojej vlastnosti 

Návrharkine slová potvrdila samotná prehliadka. Bolo vidno, že modelky sa v jednotlivých outfitoch cítili veľmi príjemne a pohodlne.

Módna šou trvala zhruba dve hodiny. Každý model sa blysol na móle na pár minút, no v ateliéri sa tvoril dlhé mesiace, počas ktorých prešiel rukami niekoľkých krajčírok. 

A práve krajčírky sú pre Lýdiu Eckhardt osoby, vďaka ktorým je dnes tam, kde je - na špičke slovenskej módnej scény. Preto bolo najdojímavejším momentom večera, keď spolu s Lýdiou Eckhardt vystúpili na mólo. Padol zaslúžený standing ovation, ktorí mnohých vrátane Lýdiiných dievčat dojal k slzám. Odviedli totiž obrovský kus práce, ktorý sa odrazil v kráse každého modelu. 

Na prehliadke, ktorá sa konala k 30. výročiu založenia značky Lýdie Eckhardt, nechýbala ani narodeninová torta. Tú však zdobilo číslo 31, lebo májová fashion show sa mala konať minulý rok, avšak stopla ju pandémia nového koronavírusu.

Móda Lýdie Eckhardt je tu s nami už 31 rokov a pevne veríme, že aj naďalej sa jej bude dariť minimálne tak, ako doteraz. 

- Najčítanejšie -