Presunúť na hlavný obsah

4 cesty ako sa zbaviť brušného tuku navždy: Toto vám určite pomôže

Chudnutie a diéty

Tuk v oblasti brucha je problematický z mnohých hľadísk. Pokiaľ aj vy bojujete s týmto problémom, skúste cestu, ktorá vám pomôže eliminovať ho a cítiť sa spokojne vo vlastnom tele.

1. Nastavte si stravovací plán

Vyberte si plán zdravého stravovania, ktorého sa môžete držať. To je úplný základ. Veľkou výhodou napríklad nízkosacharidového prístupu je, že jednoducho zahŕňa učenie sa lepšiemu výberu potravín a nie je pri ňom potrebné žiadne počítanie kalórií.

Mohlo by vás zaujímať: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Vo všeobecnosti, spôsob stravovania s nízkym obsahom sacharidov, posúva váš príjem preč od problémových potravín – tých s vysokým obsahom sacharidov, cukru a bez veľkého množstva vlákniny, smerom práve k jedlám s vysokým obsahom vlákniny alebo bielkovín, ako je zelenina, fazuľa a zdravé mäso.

 2. Stretávajte sa s ľuďmi, ktorí sa snažia o zdravší životný štýl 

Výskumy ukazujú, že človek je náchylnejší lepšie jesť a viac cvičiť, ak jeho priatelia a rodina robia to isté. Preto sa skúste obklopovať takýmito ľuďmi. Pomôže vám to na vašej ceste za krajším telom a budete sa zároveň cítiť aj spokojnejšie. 

3. Hýbte sa

Fyzická aktivita pomáha spaľovať brušný tuk. Samotné cvičenie znižuje cirkulujúce hladiny inzulínu a spôsobuje, že pečeň využíva mastné kyseliny, najmä tie, ktoré sa nachádzajú v blízkosti viscerálneho tuku. Pridanie aj mierneho silového tréningu k aeróbnemu cvičeniu, zase pomáha budovať čistú svalovú hmotu.

Čítajte: Najzdravšia diéta sveta podľa odborníkov: Nejde len o schudnutie, ľudí by malo zaujímať aj to, koľko rokov sa dožijú

Vďaka tomu spálite viac kalórií počas celého dňa, a to ako v pokoji, tak aj počas cvičenia. Množstvo, ktoré potrebujete na chudnutie, závisí od vašich cieľov. Pre väčšinu ľudí to je asi 30 až 60 minút miernej až intenzívnej aktivity takmer každý deň. 

4. Ruky preč od spracovaných potravín

Zložky v balenom tovare a pochutinách sú často bohaté na transmastné kyseliny, pridaný cukor a soľ alebo sodík, teda tri veci, ktoré sťažujú chudnutie. Skúste sa týmto potravinám úplne vyhnúť. Najlepšie je, ak ich vôbec nebudete mať doma. Vtedy eliminujete riziko, že by ste po nich v slabej chvíli siahli.