Presunúť na hlavný obsah

Čas grilovania prichádza: Vdýchnite svojej terase nový look vďaka pár doplnkom a vytvorte idylický priestor na letné leňošenie

Bývanie

Teplejšie dni nás čoraz viac lákajú von. Prichádza čas grilovania, posedení s priateľmi, preto je ideálne obdobie dať nový nádych aj svojej terase. Inšpirujte sa ako na to.

Drobnosti, ktoré dodajú priestoru atmosféru a estetiku: zeleň, svetlá, vankúše ako alfa a omega

S trochou inovatívneho dizajnu môžete premeniť aj obyčajnú terasu na malý raj pre život vonku. Aktuálne, keď prichádza čas grilovania, je na to najlepšie obdobie. Stačí pár drobných detailov a budete sa tešiť z malej domácej dovolenkovej oázy.

Neprehliadnite: Veci s negatívnou energiou, ktoré by ste doma nemali mať: Prečo sú podľa feng shui magnetom na nešťastie?

So zeleňou nič nepokazíte. Môžete si vytvoriť krásnu bylinkovú záhradu, zaobstarať si nejaké kvetináče a pestovať kríky a zeleninu, dokonca aj stromy, alebo použiť sukulenty a skalky na skrášlenie oblasti, ako aj na čistenie vzduchu. Vytvorte si sedenie zasadené do zelene, aby ste sa spojili s prírodou. To vždy vyznie pekne a navodí skvelý feeling.

To, že terasa je vonkajší priestor, neznamená, že musíte ignorovať farebnú schému. Okrem zvyčajných textúr, vzorov, tkanín a materiálov môžete zakomponovať aj krásnu tapisériu, farebnú markízu, obrusy, či veci, ktoré priestor ozvláštnia.

Prečítajte si: Najväčšie chyby pri zariaďovaní kuchyne: Dizajnéri prezradili zlaté pravidlo, bez ohľadu na meniace sa trendy v interiéri

Môžete sem dať dennú posteľ alebo pohovku s farebnými vankúšmi. Tiež sa možno dokonca rozhodnúť pre nástenné umenie alebo nejaké graffiti. Rôzne svetielka a sviečky celý priestor zútulnia a pôsobia vždy čarovne. Obľúbené sú aj svetelné reťaze, s ktorými viete v rámci priestoru variovať.