Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie slovenské pekárne, ktoré sa oplatí navštíviť: Na týchto štýlových miestach si prídete na svoje

Zábava

Niektoré sú tu už dlhšie, iné nedávno vznikli. Pekárne, do ktorých sa oplatí zavítať, keď milujete vôňu čerstvého pečiva či koláčikov od výmyslu sveta.

KRUH remeselná pekáreň

Remeselná kvásková pekáreň ponúka ručne robené kváskové chleby, croissanty, sladké voňavé koláče či chrumkavú rímsku pizzu od výmyslu sveta. Bohatá nádielka pečiva, ktoré sa v priebehu dňa pečie v rôznych časoch je ideálnym dôvodom, prečo sa stretnúť na raňajky či brunch so svojimi blízkymi alebo s komunitou okolo vás, s ktorou vám je dobre. Širokú ponuku si môžete pozrieť na ich webe, kde nájdete všetky dobroty nafotené skutočne originálne, dizajnovo a hravo. 

Čítajte tiež: VIDEO: Louis Vuitton otvoril predajňu s čokoládou: Čokoládové výtvory v krabici ako umelecké diela

Pekáreň Roh

Poctivá remeselná výroba, kde okrem kváskového chlebíka nájdete aj bagety, ciabatty, focaccie, francúzske croissanty rôznych tvarov a chutí, briošky a množstvo ďalšieho sladkého i slaného pečiva. Vychutnať si tu môžete aj raňajky, brunch či obed. Pekáreň spolupracuje s lokálnymi farmármi a dodávateľmi, čím podporujú udržateľnosť.

Chez Balzac

Ak túžite na vlastnej koži zažiť atmosféru Paríža, Chez Balzac je tým pravým miestom. Francúzska reštaurácia, kaviareň má tiež svoju terasu s okrúhlymi stolčekmi identickými ako tie v meste módy. Súčasťou je aj pekáreň s lahodným francúzskym pečivom, kde kúpite aj iné francúzske dobroty. Chez Balzac je inštitúcia, kde sa môžete priučiť etikete a gastronómii prostredníctvom kurzu alebo návštevou reštaurácie.

Yeme 

Tradičná pekáreň či prvá bezlepková remeselná pekáreň. Yeme ponúka kváskové, celozrnné, ale aj bezlepkové pečivo, vďaka čomu si v nej nájde každý to svoje. Chrumkavé čerstvé pečivo si môžete vychutnať aj na ich dennej ponuke v podobe skvelých domácich pomazánok či sladkých pokušení. Vychutnať si tu môžete tiež vynikajúce raňajky.

Mint Concept

Sieť v rôznych mestských častiach po celom hlavnom meste. Jednou vetou miesto, kde pulzuje život. Remeselná pekáreň, kde si môžete vychutnať raňajky či brunch alebo zakúpiť z čerstvo napečených dobrôt. Nájdete tu ponuku croissantov, kváskovej pizze, ale aj vlastnú cestovinovú manufaktúru, pekáreň a cukráreň, či cornershop s remeselnými výrobkami.

Mohlo by vás zaujímať: Tastemakers: Najlepšie cukrárne, v ktorých stojí za to zhrešiť, Paríž vedie prím, no ani naše okolie nezaostáva