Presunúť na hlavný obsah

Film Povaha lásky otvára dilemu: Stalo sa vám, že ste sa vášnivo zamilovali do iného, než do vlastného partnera?

Zábava

Stalo sa vám už niekedy, že ste sa vášnivo zamilovali do kohosi iného, než do vlastného partnera? Presne s tým sa musí vysporiadať hlavná hrdinka filmu Povaha lásky, ktorý práve teraz prišiel do slovenských kín. Užijete si inteligentnú romantickú drámu s prvkami komédie, ktorá vás zahreje, pobaví, ale aj podnieti k zamysleniu.

Sophie je štyridsiatnička s pohodlným životom a dobrým zamestnaním – je profesorkou filozofie. Keď náhodne stretne pohľadného Sylvaina, je postavená pred rozhodnutie, či počúvnuť svoje rozbúšené srdce, alebo rozvážny rozum, ako doteraz takmer vždy. Sylvain je stavbár, ktorý jej renovuje chalupu a preskočí medzi nimi žiarivá iskra. 

Čítajte tiež: VIDEO: Talentovaná Jenna Ortega mieri do kín ako zvodné Millerovo dievča

Sophie však partnera má a je teda postavená pred svojskú Sophiinu voľbu... Dá prednosť vášni a zvolí vzťah s robotníkom so sklonmi k rasizmu, alebo zvolí komfort s intelektuálom, ktorý jej neposkytne vytúženú romantiku, ale zato sa nebude zaňho musieť hanbiť vo svojich kruhoch? 

Lásku so všetkými dilemami, ktoré prináša, tak bude hlavná hrdinka prežívať nielen v teórii pri štúdiu spisov Platóna či Spinozu, ale aj v praxi. Podarí sa jej nájsť vlastnú filozofiu, ktorá jej pomôže rozhodnúť sa? 

Snímku Povaha lásky, ktorú nakrútila režisérka Monia Chokri, známa aj ako herečka z filmov režiséra Xaviera Dolana (Imaginárne lásky, Laurence Anyways) prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Neprehliadnite: VIDEO: Nová romantická komédia: Zendaya ako osudová žena medzi dvomi tenistami v traileri filmu Súperi