Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Haute Couture jeseň-zima 2024/25: Divadelná kolekcia v priestoroch opery, ktorej vzdáva hold

Feminity TV

Kolekcia CHANEL jeseň-zima 2024/25 Haute Couture, ktorú predstavilo Fashion Creation Studio, vzdáva poctu Palais Garnier v Paríži.

Sofistikovaná, luxusná, divadelná kolekcia sa odhaľuje vo vonkajších chodbách obklopujúcich hľadisko, premenené na túto príležitosť na červené zamatové operné lóže. Zvyčajné orientačné body sú upravené, vnímanie je obrátené, zážitok z Palais Garnier je obnovený. Scénu navrhol francúzsky režisér Christophe Honoré.

Čítajte tiež: VIDEO: CHANEL Ready-to-Wear jeseň-zima 2024/25: Móda, ktorá vás vráti do minulosti na miesto, kde to všetko začalo

 

 

Prelínajú sa tu dva svety - Haute Couture a opery. Pierka, strapce, kabošony a vyšívané kvety, vzácne vrkoče, lakovaný džersej, poddajný tvíd, hodvábny zamat, ilúzny tyl, taft a duchesse satén: opulentné materiály, ktoré jemne šuští. Objemy sú priesvitné, rukávy nadýchané a volány plisované. Kolekcia, ktorá je bohato vyšívaná, dodáva domu romantický nádych.

Oblek CHANEL so záhybmi z bordového tvídu zdobený bielym saténom, čierny manšestrový smoking a biela blúzka s vyšívaným plastrónom, čierny oblek s dlhým strihom a krátke priliehavé sako s ramenami zahalenými do čierneho peria, tancujte medzi dlhé kabáty, objemné peleríny a večerné róby, evokujúce zmodernizovanú javiskovú tradíciu a istú vedu okázalosti.

Matná, lesklá, lakovaná: svetlo kraľuje. Paleta čiernej, zlatej, striebornej, slonovinovej, fuchsiovej, svetloružovej, celadonovej naznačuje tie najkrajšie večery.

V tejto inštitúcii vidíme, sme videní, prežívame emócie. Je to tiež miesto pre tanec. Ako hlavný patrón Opéra national de Paris od roku 2023, patrón Ballet de l'Opéra od roku 2021 a od roku 2018 patrón slávnostného otvorenia tanečnej sezóny, je CHANEL hlboko zapojený.

Jeho história, spojená s históriou disciplíny, avantgardnými baletmi včerajška a dneška, a úzko spojená s históriou pohybu, to dosvedčuje už viac ako sto rokov. S kostýmom Pierrot kývne na balety Le Train Bleu (1924) a Apollon Musagète (1928) – pre ktoré Gabrielle Chanel vytvorila revolučné kostýmy – šaty pre divy, princezné a nevesty, Haute Couture jeseň-zima 2024/25. kolekcia nás zavedie do sveta, kde oblečenie priestor zdobí rovnako ako ho dobyje.

Mohlo by vás zaujímať: CHANEL jar/leto 2024 Haute Couture: Pocta baletu a tancu priamo na prehliadkovom móle v Paríži

Na tomto živom pozadí predstavuje kolekcia CHANEL jeseň-zima 2024/25 Haute Couture technickú odbornosť, virtuozitu a citlivosť ateliérov CHANEL Haute Couture, kde približne 150 ľudí pracuje v šiestich ateliéroch na 31, rue Cambon, vedľa CHANEL Fashion Creation. Štúdio v blízkosti Palais Garnier.