Šikovné triky na Veľkú noc, ktorým by sme sa mali priučiť: Takto budú naše veľkonočné bytové dekorácie ešte krajšie

Mnohé z nás si potrpia na krásny interiér nášho obydlia. Pred sviatkami však ešte viac. V snahe zapôsobiť alebo len tak pre svoju spokojnosť neváhame a inšpirujeme sa, aby sme si rôznymi trikmi dopomohli k tomu, že náš domov bude vyzerať ešte lepšie.

Internet je plný trikov, ktoré nám ukazujú ako vyčarovať zo zdanlivo jednoduchých alebo nepoužiteľných vecí naozaj kreatívne. Obzvlášť to oceníme v čase sviatkov...

Internet je plný trikov, ktoré nám ukazujú ako vyčarovať zo zdanlivo jednoduchých alebo nepoužiteľných vecí naozaj kreatívne. Obzvlášť to oceníme v čase sviatkov...

Zdroj: youtube.com

Internet je plný trikov, ktoré nám ukazujú ako vyčarovať zo zdanlivo jednoduchých alebo nepoužiteľných vecí naozaj kreatívne. Obzvlášť to oceníme v čase sviatkov, ktoré si nejaké tie bytové vychytávky až pýtajú, čo poviete, milé gazdinky? Veľká noc je už síce už tu, ale čas vylepšiť svoje bytové dekorácie ešte vždy máme... 

Mohlo by vás zaujímať: Bývanie na Manhattane s výhľadom na Central Park je sen: Nový mrakodrap v New Yorku vás ohúri svojím interiérom

Originálny veniec na vchodové dvere

Ak chcete uvítať svojich hostí počas Veľkej noci naozaj originálne a hravo, potom vám k tomu stačí napr. starý drevený rámik, ktorý doplníte farebnými kvetmi z papiera a maľovanými farebnými vajíčkami zavesenými na špagátiku, ktoré spolu vytvárajú názov Veľká noc. Potom ho stačí už len povesiť na vchodové dvere, aby sa takto krásne vynímal. 

Originálne zabalené sviečky 

Kartónik z vajíčok, do ktorého vsadíte na poly rozdelené škrupinky z vajíčok, vo vnútri z farebnými sviečkami, ďalší kreatívny nápad, ktorý vyčaruje úsmev na tvári. 

Zajačik z kvetináča 

V tomto prípade vezmete do parády svoju izbovú rastlinku v kvetináči. Vonkajšok kvetináča domaľujete na zajačika, k tomu s tvrdého papiera vystrihneme ušká, ktoré vsadíte do rastlinky, a veľkonočný zajačik je na svete. 

Čítajte tiež: Vneste do svojho interiéru jarné esencie vďaka správne zvoleným detailom: Nový začiatok vám prospeje

Fotografia vajíčka 

Prázdny rámik na fotografiu dotvoríte farebným vajíčkom vystrihnutým z tvrdého papiera, rámik môžete napr. nafarbiť aj takto na bielo, aby farebné vajíčko ešte viac vyniklo. Následne môžete zavesiť na stenu a veľkonočná bytová dekorácia je na svete. 


Alebo do spomínaného na bielo vyfarbeného rámika na fotografiu, vsadíte obrázok vajíčka vytvorený s malých farebných gobmíčkov a postavíte na nábytok. 

Veľkonočná váza s vajíčkami 

Nevyužitú vázičku oblepíte farebným papierom s rôznymi ornamentami a vkusnou farebnou mašličkou, potom doplníte trsmi trávy opäť z farebného papiera, do ktorých vsadíte na paličke napichnuté vyfúkané, maľované vajíčka. Výsledok je takýto... 

Využiť môžete aj sklenenú vázu, ktorú vyplníte farebnými maľovanými vajíčkami a do nej vsadíte krásne jarné kvety ako sú práve tulipány. Výsledok je úchvatný. 

Okrem vajíčok však môžete použiť aj mrkvu, ktorú do sklenenj vázičky pekne naaranžujete spolu s kvetmi. Výsledok vás rovnako prekvapí. 

Podnos na zákusky tentokrát trocha inak 

Ak máte doma starý podnos na zákusky, stačí ho opäť vkusne a predovšetkým farebne doladiť a potom naň poukladať farebné škrupinky z vajíčok, do ktorých môžete umiestniť napr. figúrky kuriatok, zajačikov či trávu, alebo ďalšie veci. 

Veľkonočný stromček

Takýto originálny veľkonočný stromček si vytvoríte opäť veľmi jednoducho. Stačí starí kvetináč, do neho trocha hliny, do ktorej vsadíte konáriky zvonka vyfarbené na bielo. Ovešiate farebnými vyfúkanými vajíčkami, prípadne vymaľujte aj samotný kvetináč a postavíte do bytu, aby sa vynímal. 

Neprehliadnite: Zariaďte si svoj interiér podľa typu osobnosti: Vaše vnímanie sa zlepší vďaka správne zvoleným farbám!

Rozvetvený veľkonočný konárik na stene 

Chcete si vyčarovať originálny veľkonočný obraz na stenu v obývačke? Potom vám opäť stačí rozvetvený konárik, ktorý upevníte na stenu a povešiate naň farebné veľkonočné dekorácie, napr. maľované vajíčka, farebné stužky a ďalšie. Nie je to nádherné?

VIDEO: Inšpirujte sa aj ďalšími veľkonočnými bytovými dekoráciami v tomto videu

Foto:
YouTube
Zdroj:
MG

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba