Čo vaše tajné chute prezrádzajú o vašom zdravotnom stave? Signály tela, ktorým by ste mali venovať väčšiu pozornosť

Dávajte pozor na to, čo sa vám snaží povedať vaše telo. Budete prekvapení, aké tajné signály vám vysiela do vášho mozgu prostredníctvom chuti.

Počúvajte svoje telo, ktoré je odrazom vášho zdravotného stavu

Počúvajte svoje telo, ktoré je odrazom vášho zdravotného stavu

Zdroj: Profimedia

Už sa vám niekedy stalo, že ste mali nekontrolovanú chuť na niečo sladké alebo slané a nevedeli ste prísť na to, že čo to signalizuje? Prečítajte si týchto pár bodov, vďaka ktorým pochopíte, prečo sa vaše chuťové poháriky niekedy idú zblázniť. Súvisí s tým aj váš zdravotný stav, a preto je dôležité zbystriť pozornosť.

Prečítajte si aj: Medvedí cesnak si na jar jednoznačne neodpustite: Ochráni telo pred virózami, čistí obličky, cievy a ďalšie

Biele pečivo, cestoviny

Ak mávate chuť na jedlá, ako sú cestoviny so syrovou omáčkou a čerstvé pečivo znamená to, že vaše telo potrebuje kalórie. Je dôležité však rozlišovať medzi kalóriami, ktoré sú prospešné pre náš organizmus a tie, ktoré by sme zo svojho jedálnička mali vylúčiť. Obmeňte svoje chúťky na zdravšiu formu a siahnite po celozrnnom pečive a špaldových cestovinách, ktoré zaženú hlad aj vaše tajné chúťky. 

Sladké

Ak máte nekontrolovanú chuť na sladké, znamená to, že máte nízku hladinu cukru v krvi a a vaša energia je na bode mrazu. Vyhýbajte sa však rýchlym cukrom, akými sú mliečne čokolády a rozličné sladkosti. Siahnite po zdravých sacharidoch, ktoré sú obsiahnuté v sušenom ovocí. Z neho dostanete aj potrebné nutričné hodnoty, ktoré zvýšia vašu energiu a chuť do života. 

Slané

Ak patríte k ľuďom, ktorí stále vyhľadávajú slané pochutiny ako slané tyčinky alebo chipsy, znamená to, že vaše telo potrebuje pravidelný pitný režim. Chuť na slané značí, že ste dehydrovaný a vaše telo potrebuje okamžite hydratovať dostatkom tekutín. Doplňte svoje telo aj o potrebné minerály, ako magnézium a horčík. 

Káva

Ak si svoje ráno neviete predstaviť bez šálky silnej kávy, môže to značiť viacero zdravotných problémov. Jedným z nich je, že vaše telo potrebuje zvýšiť príjem železa a sacharidov. Práve nedostatok železa spôsobuje chuť po kofeíne. Doplniť telo o potrebnú zložku železa je veľmi jednoduché. Stačí ak výšite prísun potravín, ako brokolica alebo špenát.

Mohlo by vás zaujímať: Týchto 5 potravín vám zníži riziko rakoviny: Odborníci na zdravú výživu sa zhodli v jednom

Kyslé

Ak máte niekedy pocit, že potrebujete nevyhnutne citrusové plody, znamená to, že vaše telo si pýta potrebný vitamín C. Môžete ho zvýšiť pravidelným prísunom ovocia alebo si dopomôcť vitamínovým doplnkom, ktoré obsahujú niekoľkokrát vyššiu dávku ako kúsok pomaranča. Počúvajte svoje telo, ktoré sa vám snaží tajnými signálmi povedať dôležitú vec.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba