VIDEO: Kastingy Schwarzkopf Elite Model Look 2017: Odkaz riaditeľa súťaže pre nádejné modelky vám môže zvýšiť šancu

Kastingy prestížnej modelingovej súťaže odštartovali v Dunajskej Strede a vy si môžete pozrieť, ako to celé prebiehalo. Okrem autentickej atmosféry sa dozviete tiež to, aké predpoklady by mala spĺňať nová tvár modelingu.

Riaditeľ súťaže Saša Jány spolu s topmodelkou Michaelou Kocianovou

Riaditeľ súťaže Saša Jány spolu s topmodelkou Michaelou Kocianovou

Zdroj: Ján Zemiar

Aj tento rok sa rozhodla prestížna modelingová agentúra Elite Bratislava hľadať nové tváre modelingu. O nových tvárach bude rozhodovať riaditeľ súťaže Saša Jány spolu s našou úspešnou topmodelkou Michaelou Kocianovou, ktorá je zároveň ambasádorkou celého projektu. Kastingy sú momentálne v plnom prúde a vy tak máte šancu zúčastniť sa aspoň jedného z nich až do 30. apríla 2017.

Čítajte aj: Obdivuhodný úspech našich modeliek vo svete: Bára Podzimková predvádzala pre Dior, Eva Klimková pre Victoriu Beckham

Hoci sú kritéria na nové tváre vysoké, napriek tomu nejde o perfektnú vizáž, či dokonalú tvár. Riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look Saša Jány nám v rozhovore prezradil viac: "Skôr ten človek má byť atraktívny a zaujímavý. Nemusí to byť úplne, že prvoplánová krása, ale je to o nejakom vyžarovaní, ktoré hľadáme." Okrem kritérií má Saša pre budúce modelky aj jasný odkaz a radu, ktorá by im počas príprav mohla pomôcť a zvýšiť tak šance na úspech. "Pomohlo by nám, ak by dievčatá mali zdravý životný štýl. Vidíme, že sa dievčatá málo hýbu a málo cvičia a stravovacie zvyky tiež nie sú úplne najlepšie. Dôležitá je tiež znalosť angličtiny." 

Keďže je konkurencia v zahraničí oveľa vyššia ako v minulosti, je dôležité, aby bola modelka perfektne pripravená. O túto prípravu sa stará agentúra. "Dnes môžeme poslať von ľudí, ktorí sú mentálne, fyzicky a jazykovo pripravení. Konkurenčné prostredie zahraničného trhu je čím ďalej, tým náročnejšie na pripravenosť." Okrem prípravy sa agentúra stará aj o celkovú podporu danej modelky, či modela. "Je to aj na nás ich podporiť, naučiť a dodať im potrebnú sebadôveru."

FEMINITY TV: Riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look a modelingový expert Saša Jány

Ambasádorkou celého projektu je aj tento rok krásna a úspešná topmodelka Michaela Kocianová, ktorá odmoderovala aj prvý casting v Dunajskej Strede s úsmevom na tvári. Ona sama je pre mladé dievčatá vzorom, inšpiráciou a veľkou motiváciou. Spolu s nami si zaspomínala na svoje začiatky: "Doteraz si pamätám na to, ako som prišla na casting s ulízanými vlasmi dozadu, keďže mi odstávali uši a on (pozn. red. Saša Jány) chcel, aby som si vlasy rozpustila, a ja že nie, lebo mi odstávajú uši. A on, že ukáž, a potom že - to je ešte dobré drahá. To bol môj prvý casting, ktorým som prešla a nakoniec postúpila do finále."

Prečítajte si: Majte telo ako naša úspešná topmodelka Michaela Kocianová: Prezradila nám, akým cvikom sa venuje

Samotná Michaela zhodotila, že dievčatá sú dnes vďaka sociálnym sieťam oveľa viac pripravené, v porovnaní s minulosťou. Napriek tomu novým tváram odporúča, aby chodili na castingy nenalíčené, keďže prirodzená krása je základom všetkého. "Pár rokov dozadu nám chodili s večernými make-upmi na casting, čo nebolo moc dobré." Okrem prirodzenej krásy by však podľa Michaely dievčatá nemali zabúdať ani na zdravú stravu a starostlivosť o postavu, vlasy a pleť. Prvý casting a nové tváre prišla podporiť aj víťazka Schwarzkopf Elite Model Look 2007 Barbara Ištvanová, ktorej sa už 10 rokov vo svete modelingu darí.

FEMINITY TV: Topmodelka a ambasádorka Schwarzkopf Elite Model Look 2017 Michaela Kocianová

Foto:
Ján Zemiar, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba