Elite Model Look rozbehol kariéru množstvu slovenských modeliek: Ako vyzerá slovenská krása vo svetovom modelingu?

Zo súťaže Schwarzkopf Elite Model Look organizovanej agentúrou Elite Model Management vzíde každý rok budúca hviezda modelingového priemyslu.

Slovenské modelky tvoria titulky módnych časopisov po celom svete

Slovenské modelky tvoria titulky módnych časopisov po celom svete

Zdroj: archív Elite Bratislava

Talenty z celého sveta

Od svojho vzniku roku 1983 vyhľadáva Elite Model Look nové talenty na celom svete. Objemom, kvalitou a profesionálnym prístupom je dnes táto súťaž najväčšou a najprestížnejšou svojho druhu na svete. Koná sa v takmer 30 krajinách sveta a každoročne sa do nej prihlásia desaťtisíce začínajúcich modeliek a modelov.

Prostredníctvom Elite Model Look boli objavené mnohé známe tváre z titulných strán svetových módnych časopisov. Súťaž pomohla odštartovať kariéry takých modelingových hviezd súčasnosti ako sú napr. Cindy Crawford, Iman, Naomi Campbell, Gisele Bündchen, Alessandra Ambrosio, Lara Stone, Diane Kruger a iné.

Slovenky, ktoré sa stali úspešnými

Tento prestížny modelingový projekt započal kariéry aj našich slovenských topmodeliek, ktoré predvádzali pre najzvučnejšie značky a stali sa tvárami exkluzívnych módnych domov. Aj keď sú ich úspechy často krát na Slovensku nie až tak v povedomí reprezentujú našu krajinu a slovenskú krásu viac ako ukážkovo.

Prečítajte si: VIDEO: Kastingy Schwarzkopf Elite Model Look 2017: Odkaz riaditeľa súťaže pre nádejné modelky vám môže zvýšiť šancu

Spomeňme Adrianu Čerňanovú, ktorá sa objavila na obálkach časopisov ako napríklad ELLE, GQ, L´OFFICIEL a predvádzala pre značky Elie Saab, Givenchy, Valentino a v neposlednej rade sa stala tvárou kampane jednej z najslávnejších značiek bielizne Wonderbra. Eriku Palkovičovú, ktorá zdobila obálky časopisov ako VOGUE, VOTRE BEAUTÉ, MADAME FIGARO a iné zároveň sa stala tvárou kampaní pre Olay, Sephora, Marks & Spencer, La Roche Posay a mnohé ďalšie. Kristínu Chrastekovú ako topmodelku, ktorá fotila pre magazíny ELLE, VOGUE, DAZED & CONFUSED, predvádzala pre módnu špičku ako Prada, Louis Vuitton, Givenchy, Balenciaga, Calvin Klein, Burberry a do svojich kampaní si ju vybrali módne domy ako Prada, Miu Miu, Moschino a Chloe. Lindu Nývltovú, ktorej tvár sa objavila na obálkach módnej biblie VOGUE, mnohých exkluzívnych vydaniach magazínu ELLE po celom svete, MARIE CLAIRE, MADAME FIGARO a iných. Ako jedna z mála má na konte prestížne kampane pre pre Chanel, Guerlain, Sonia Rykiel, Kerastase, Helena Rubenstein, Garnier a Clarins.

Michaelu Hlaváčkovú ako národnú víťazku z roku 2005 a tvár mnohých kampaní ako Armani, Max Mara, Paco Rabanne, Artdeco, Chopard, H&M a iné, ktorá sa niekoľkokrát objavila na obálkach prestížneho magazínu VOGUE, ELLE a L´OFFICIEL. Michaelu Kocianovú, ktorá sa už siedmi rok stala ambasádorkou samotnej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look a ako jediná Slovenska si na prehliadke Victoria´s Secret vyskúšala anjelské krídla takisto predvádzala pre módne domy ako sú Christian Dior, Bottega Veneta, Alexander McQueen, Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Versace a Chanel.  Sashu Gachulincovú ako tvár kampane Baldinini, La Perla a Schwarzkopf s foteniami pre Giorgio Armani a Hermès a takisto s neoceniteľnými skúsenosťami na prestížnych mólach pre návrhárov a módne značky Vivienne Westwood, John Galliano, Prada, Marni, Burberry a Isabel Marant.

 Inšpirujte sa: Topmodelka Michaela Kocianová hľadá novú generáciu modeliek: Kastingy Schwarzkopf Elite Model Look SR 2017 už v piatok

Zuzanu Kopuncovú, ktorá sa objavila v magazínoch ako MARIE CLAIRE, COSMOPOLITAN, GRAZIA,   VOTRE BEAUTÉ  a nafotila kampane pre Napapijri, Amazon či L'Oréal.

Slovenskú víťazku s množstvom obálok pre magazíny ako GRAZIA, HARPERS BAZAAR, DOLCE VITU a iné Denisu Dvončovú, ktorá skončila na svetovom finále Elite Model Look v roku 2003 zatiaľ ako jediná Slovenka na prvom mieste.

Boduje i nová generácia

Z novej generácie sú to mladé a veľmi úspešné modelky ako Baya Koláriková, ktorá má za sebou fotenia a prehliadky pre značky Chanel, Dior, Dolce & Gabbana, Burberry, Fendi, Viktor & Rolf a jej tvár sa objavila v časopisoch ako DIOR MAGAZINE, HARPERS BAZAAR, ELLE, DOLCE VITA a iné. Barbora Brušková so skúsenosťami zo všetkých významných fashion weekov vo svete má na účte prehliadky pre zvučné mená ako Maison Margiela, Saint Laurent, Elie Saab, Delpozo, Julien Macdonald a Hermès. Dorota Kullová ako stelesnenie charizmatickej krásy zarezonovala na prehliadkach a foteniach pre Donna Karan, Etro, Givenchy, Marc Jacobs, Prada a iné.

Nenechajte si ujsť: Kastingy Schwarzkopf Elite Model Look 2017 už čoskoro: Staň sa modelkou/modelom najprestížnejšej súťaže

Napriek tomu, že svetový modeling je veľmi náročné a konkurenčné prostredie je obdivuhodné, že práve slovenským modelkám sa podarilo v ňom výrazne presadiť. A na dôvody tohoto úspechu sme sa spýtali práve riaditeľa súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre SR a ČR Sáša Jányho: Samozrejme je to o výzore a kráse, slovenské ženy majú typicky vystúpené lícne kosti a výrazné pery, no to nie je jediný faktor úspechu. Práve naopak veľakrát sú dôležitejšie faktory ako profesionalita, nasadenie a komunikatívnosť. Slovenské dievčatá majú veľmi kultivované povahy, teda to čo si dnes tento priemysel vyžaduje. Veľkú úlohu zohráva to ako modelka pracuje v tíme, ako sa s ňou komunikuje, ako je vnímaná na sociálnych sieťach. Jednoducho ide o súhru všetkých týchto čŕt a vlastností.“

Castingová tour SEML 2017 prebieha práve teraz a ak aj Vy túžite pridať svoje meno k týmto slovenským top modelkám máte už len pár dní! 

Foto:
archív Elite Bratislava
Zdroj:
Elite

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba