Tento zlozvyk vám spomaľuje trávenie: Za vaším priberaním môže byť nevinná drobnosť, ktorú robíme skoro všetci

Vašu hmotnosť ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov. To, že priberáte, nemusí byť automaticky spojené s jedlom, ale aj s týmto zlozvykom.

Jeden zlozvyk vám spomaľuje trávenie

Jeden zlozvyk vám spomaľuje trávenie

Zdroj: Profimedia

Ak patríte k ľuďom, ktorí potrebujú mať pri sebe túto vec, a hlavne to s jej konzumáciou preháňate, nečudujte sa, že sa to v konečnom dôsledku odrazí aj na vašej hmotnosti.

Prečítajte si: 7 potravín, ktoré fungujú presne naopak: Keď si ich doprajete, budete ešte viac hladní!

Žuvanie žuvačky

Aj taká nevinná drobnosť, akou je žuvačka, môže byť jednu z príčin spomaleného trávenia a následného priberania. Práve preto nie je najvhodnejšie konzumovať ju počas dňa vo veľkých dávkach. Prvou príčinou je to, že žuvačka obsahuje umelé sladidlá, na ktoré organizmus reaguje podobne ako na cukor. Konzumáciou žuvačky telo začína zvyšovať produkciu inzulínu tak isto ako pri konzumácií cukru. 

Citlivosť receptorov, ktoré reagujú na inzulín sa znižuje a po dlhodobej konzumácií žuvačiek telo už nedokáže reagovať na spracovanie cukrov, čo sa v konečnom dôsledku odrazí na ukladaní cukrov v podobe podkožného tuku. Okrem tohto sú žuvačky zodpovedné aj za nasledujúce veci:

  • zvyšenie chuti do jedla
  • nafukovanie, bolesti žalúdka
  • poškodenie zubnej skloviny
  • bolesti hlavy

Mohlo by vás zaujímať: Cvičte 4 minúty denne a už po mesiaci uvidíte rozdiel: Zmenšíte si obvod pásu a naštartujte trávenie

Nabudúce si skúste dať namiesto žuvačky jednu z týchto potravín, ktoré vám zabezpečia svieži dych: čerstvá mäta, aníz, klinčeky, petržlenová vňať, či jablko. Vaše trávenie bude fungovať lepšie a v konečnom dôsledku sa táto zmena odrazí aj na vašej postave.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD, mercola.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba