Presunúť na hlavný obsah

Relax v Dominikánskej republike

Wellness

Keď 5. decembra 1492 objavil Krištof Kolumbus toto územie, popísal ho ako krásny ostrovný raj so zalesnenými horami a veľkými údoliami riek. Punta Cana sa zasa považuje za jednu z najkrajších oblastí Dominikánskej republiky, a tak sa niet čo čudovať, že je zároveň najväčšou a najrýchlejšie sa rozvíjajúcou turistickou destináciou v Karibiku. Jej hotely sa tiahnu pozdĺž 40-kilometrového pásu nádherných pláží s bielym pieskom a jednou z jej noviniek sú nové Secrets Spa by Pevonia v luxusnom rezorte Secrets Sanctuary Cap Cana.

 

Rezort, ktorý sa medzi tunajšími luxusnými nováčikmi považuje za jeden z najvýznamnejších, zaberá 20 000 metrov štvorcových a svojim návštevníkom umožňuje vnímať kúpeľné zážitky v prostredí vytvorenom z prírodných materiálov a nevtieravých farieb. Okrem liečebných miestností sú tu aj privátne kúpeľné suity, ktoré sa nachádzajú v záhradách mimo hlavnej budovy. 

Veľká pozornosť sa tu venuje hydroterapii, návštevníci majú k dispozícii sauny a parný kúpeľ, vírivky, studené dažďové sprchy, ponorné bazény,  plavecké bazény a kaskádovité vodopády, ďalej je tu fitness centrum, štúdio jogy a pilatesu, salón, relaxačná záhrada či bar, kde sa podávajú štavy z čerstvého ovocia. 

Na svoje si prídu aj milovníci špecialít.  Stačí vyskúšať napríklad masku Myoxy-Caviar High Performance Facial s kaviárom a zmesou rastlinných extraktov, potom je to zábal Tropical Oasis Body Wrap, pri ktorom sa používa mango a marakuja pre jemnejšiu, pevnejšiu a jasnejšiu pokožku a alebo Sabai Mineral Therapy, ktorá je mixom minerálnych mikročastíc malachitu a zinkitu a esenciálnych olejov, ktoré si môžete z niekoľkých možností vybrať sami na stimuláciu krvného a lymfatického obehu. 

Príjemným pohladením je však už aj samotná prechádzka po rezorte. Secrets Sanctuary Cap Cana zdobia záhrady, fontány, palmy a zákutia inšpirované španielskym koloniálnym štýlom, a to všetko s výhľadom na biely piesok, ktorý splýva s krištáľovo-čistými vodami mora.