Presunúť na hlavný obsah

Tetovania slávnych žien

Zdravie a relax

O zdravotných účinkoch tetovania sa dočítate na rôznych internetových stránkach alebo v medicínskych časopisoch. Zaujala nás vizuálna stránka skrášlenia pokožky. A to na slávnych telách. Kým si niekto nechá potetovať celé ruky alebo pol chrbta, niekto dá prednosť jemnému maličkému ornamentu či nápisu na dlani. Objavte, ako vyzerá tetovanie na slávnych telách a ktorú jeho časť zdobí.

Mali by ste citový nával, keby váš partner prišiel s vašim menom vytetovaným na ruke? Možno niektorým z nás by skôr nabehla husia koža ako nadšenie. Ako na tom bol Antonio Banderas, keď uvidel svoje meno orámované srdiečkom na ruke svojej manželke Melanie Griffiths, nevieme. No ich pätnásťročné manželstvo svedčí o tom, že vzájomné puto a cit im určite nechýba. Tetovanie je v tomto prípade jej prejavom lásky a to je práve to, čo ho robí na jej ruke výnimočným.

Ďalším romantickým symbolom je tetovanie speváčky Katy Perry. Jej manžel  Russell Brand má rovnaké tetovanie na rovnakom mieste.  Je napísané najstarším indoárijským jazykom. Obaja ho majú na pravej ruke a v preklade znamená „Ísť s prúdom.“

Telo anglickej popovej senzácie Cheryl Cole je tiež bohaté na tento druh ozdoby. Vo fotogalérií môžete vidieť prvé polynézske tetovanie na speváčkinej pravej ruke. Vzadu jej chrbát zdobí farebný motýľ s ornamentmi. No a jej krk, zadok a stehno tiež nie je ochudobnené o tento zelený dlhotrvácny módny doplnok.

Doslovný preklad jedného z ôsmich tetovaní populárnej krásky Megan Fox znie: „Všetci sa zasmejeme na zlatých motýľoch.“ Citát je vytrhnutý z kontextu Shakespearovej tragédie Kráľ Lear. Americká herečka si šteklenie ihlou zjavne užíva. Jej ďalšie tetovania - na nohe mesiac a hviezda, tvár Marilyn Monroe na ruke, číslo sedem na krku, či meno jej manžela Briana na bruchu, sú predsa aj istým druhom umenia. Sú totižto vytetované umelecky.

„Ži bez smútku.“ Učí nás jemné tetovanie na slávnom chrbte herečky Hayden Panettiere. Opakom nežného tetovania sú „ozdobené“ ruky speváka Rickyho Martina. Na ľavej ruke nás vábi žena, ktorá je obklopená štyrmi elementmi prírody - vzduchom, zemou, ohňom a vodou. Na druhej ruke je to aramejský jazyk, ktorým sa k nám spevák prihovára.

Jemné či výrazné, jednofarebné alebo farebné... Tak či onak, keď sa rozhodnete pre túto ozdobu, držíme palce, aby sa vám po týždni nezunovala. Alebo keď sa neviete rozhodnúť, začnite len s henou alebo inou formou netrvalého tetovania. To dlhotrvácne už veru mydlom nezmyjete. 

- Najčítanejšie -