Presunúť na hlavný obsah

Krištáľový ples uzavrel sezónu

Zdravie a relax

Plesovú sezónu otvárali a zatvárali plesy v opere. Kým ten úvodný hostila historická budova, záver patril slávnostne vyzdobenej novej budove Slovenského národného divadla. Krištáľový ples patril k vrcholom nielen tohtoročných fašiangov, ale ako sa zhodlo viacero hostí, aj k tomu najlepšiemu čo na Slovensku bolo. FEMINITY vám prináša pohľad na túto prestížnu udalosť.

Na hostí plesu čakali nielen červený koberec úctyhodnej dĺžky, ale i luxusne vyzdobené priestory novej budovy divadla, kde sa mohli až do skorých ranných hodín zabávať na špičkovom programe. Vrcholom večera bola určite ária z opery Turandot Giacoma Pucciniho, ktorú zaspieval argentínsky operný spevák José Cura. Pred jej predvedením pobavil publikum najmä tým, ako si „odložil“ motýlika a s úsmevom konštatoval, že táto skladba si vyžaduje, aby sa cítil pohodlne a slobodne. Publikum jeho výkon ocenilo niekoľkominútovým standing ovation.

Program plesu, ktorý sa v Bratislave konal po prvý raz, patril tomu najlepšiemu čo súčasná operná a baletná scéna na svete ponúka. Prispeli k tomu aj manželia Anna Netrebko a Erwin Schrott. 

Operná diva na ples prišla v honosných ohnivo červených šatách a jej bezprestrednosť spojená s magickým hlasom, nenechala chladným ani jedného návštevníka plesu. Netrebko dokonca na červenom koberci nemala problém rozdávať autogramy a ochotne pózovala aj fotografom. Pre milovníkov baletu bolo určite zaujímavé sledovať jedného z najlepších tanečníkov súčasnosti Vladimira Malakhova, riaditeľa Baletu Štátnej opery Unter den Linden v Berlíne.

 Počas večera, ktorý si nenechali osobnosti slovenského spoločenského života, sa predstavili aj domáci interpreti ako operní sólisti Andrea Danková, Miroslav Dvorský, Peter Mikuláš, Ivan Ožvát, Pavol Remenár a ďalší. Vznešenými tanečnými sekvenciami napríklad z Labutieho jazera, polonézou z opery Eugen Onegin, či valčíkmi z ďalších titulov sa predstavia sólisti Baletu SND a Baletu Štátneho divadla Košice. 

Medzi hosťami sme mohli vidieť manželov Flašíkovcov, pre ktorých to bol prvý ples v tejto sezóne, Dominka Hrbatého s manželkou, Borisa Kollára s Andreou Heringovou, nechýbali ani Maroš Kramár, Jizef Vajda, Zdena Studenková, Kamila Magálová či Robo Roth, ktorí mali v ten večer aj úlohu moderátorov. Speváčky, herečky a vystupujúce osobnosti zažiarili v luxusných diamantových šperkoch  od D.I.C. v celkovej hodnote minimálne 300 tisíc eur.

Pri príležitosti grandiózneho vrcholu plesovej sezóny sa spoločnosť rozhodla rozžiariť známe dámy diamantovými šperkami, ktoré boli pôvodne vystavené v Antwerpách a v Prahe a pre túto udalosť boli dovozené na Slovensko. Každý luxusný set je v bielom zlate a osádzaný diamantmi v rôznych veľkostiach a tvaroch.

Slovenská operná speváčka Andrea Danková, ktorá bude otvárať 1. ročník Krištáľového plesu Slovenského národného divadla, bude mať diamantový set s názvom weding, ktorého tvar vystihuje natiahnuté V. Diamantový náhrdelník pozostáva z takmer  100 g zlata  a 20 ct diamantov.  Tento originálny náhrdelník bol náročný pri samotnej výrobe, pretože je vedľa seba osadených 330 diamantov  v rôznych veľkostiach.  Náhrdelník dopĺňajú visiace briliantové náušnice v tvare hrozna. Hodnota luxusného setu je 40 tisíc Eur.

Baletná majsterka SND Nora Gallovičová  bude mať výrazný náhrdelník z bieleho 14 karátového zlata vykladaný briliantmi a farebnými polodrahokamami.  Náhrdelník bol doplnený náušnicami z bieleho zlata v strede s topásom, o kolo ktorého sú vykladané brilianty. Cena náušníc a  náhrdelníka je  20 tisíc Eur. Všetky diamantové kolekcie sú ručne vyrobené originály a navrhované výhradne pre D.I.C.

Slávnostný večer mal však aj charitatívny nádych. Trom osobnostiam SND udelili cenu Minerva Crystallinus, ktorá je symbolom umeleckého prínosu v oblasti dramatického, operného a baletného umenia a zároveň je určená tým, ktorí sa ocitli v núdzi. Cenu si prevzala baletná umelkyňa Alena Macháčová, barytonistu Juraja Hrubanta pre nespôsobilosť zastúpila jeho manželka. Herec Stano Dančiak si cenu prišiel prevziať osobne. Pri príchode na parket mu pri chôdzi dopomáhala jeho žena. Každý z trojice dostal okrem sošky aj finančný dar, ktorí venovali traja laureáti Krištáľového krídla, a to vo výške desaťtisíc eur. 

Aké róby predviedli prítomné dámy sa dozviete už čoskoro.