Presunúť na hlavný obsah

Zdravie na dosah?! Konzumácia dvoch banánov denne urobí s vaším telom hotové divy!

Zdravie

Pravidelná konzumácia banánov zvyšuje naše zásoby vitamínov, dodáva nám energiu a pomáha zlepšovať náladu. No okrem týchto, majú banány aj rad ďalších, veľmi pozitívnych účinkov na naše telo a organizmus.

Bojovník za dobrú náladu

Banány pomáhajú zlepšovať náladu. A to vďaka proteínu, ktorý sa v našom tele mení na serotonín, je táto sladká potravina výborným bojovníkom proti depresiám. Zahoďte starosti a dajte si radšej banány!

Energia pred cvičením

Chystáte sa do fitka? Práve banány vám môžu dodať dostatok energie na cvičenie a udržať si cukor v krvi. Ak si doprajete dva banány ráno, získate energiu na celé dopoludnie.

Extrémne nafúknuté brucho jej zmenilo život: Radikálna zmena stravy ju dostala z nevyliečiteľnej choroby

Pomocník pri zápche

Máte tráviace ťažkosti? Pravidelnou konzumáciou banánov môžete predísť nepríjemným problémom. Banány sú obohatené o vlákninu, ktorá je nápomocná aj k obnoveniu činnosti čriev.

Zdroj železa

Vedeli ste, že aj banány obsahujú železo?  Vďaka tomu pomáhajú pri menštruácii a nepríjemných kŕčoch či anémii.

Žiadny tuk a veľa energie

Táto chutná potravina neobsahuje žiadny tuk. Navyše cukry obsiahnuté v banánoch patria do rodiny jednoduchých, takže energiu z nich získate okamžite a sú vhodné aj pri diétach.

Mohlo by vás zaujímať: Čaj z tejto úžasnej bylinky vám vráti zdravé telo: Zvyšuje imunitu a pomáha v boji s chrípkou

Na krvný tlak aj srdce

Nízky obsah sodíka, no vysoký zdroj draslíka – to je kombinácia, ktorá je ideálna, ak vás trápia srdcové choroby alebo vysoký krvný tlak. Doprajte si dva banány denne a môžete predísť aj týmto zdravotným problémom.

Stop kŕčom

Nepríjemné kŕče môžu byť minulosťou, ak máte v tele dostatok horčíka a draslíka. Ten vám pomôže aj keď potrebuje nakopnúť váš mozog. Pri učení majte pri sebe zopár banánov a uvidíte, ako ľahšie vám to pôjde.

Bojovník proti chrípke

Vďaka veľkému množstvu vitamínov a antioxidantom môže aj táto žltá potravina pomôcť vášmu imunitnému systému. Nedopujte sa zbytočne tabletkami. Radšej siahnite po tejto prírodnej potravine s obsahom vápnika, draslíka, železa, horčíka, vitamínu B, A, ale aj C.

Nie je banán ako banán

Presne tak. V obchode si často vyberáme tie „krajšie“ kúsky. Pekne dozretý, žltý, bez čiernych fľakov. No pravda je, že najzdravšie sú práve tie fľakatejšie. Okrem toho, že sú sladšie, obsahujú najväčšie množstvo jednoduchých cukrov a antioxidantov. Myslite na to, keď sa v najbližšej dobe vyberiete na nákup.

Prečítajte si: Bylinka, ktorá vás nadopuje železom: Tento zázrak bojuje s rakovinou, vyhladzuje vrásky a zlepšuje tlak!