Presunúť na hlavný obsah

EXKLUZÍVNE: Vyspovedali sme Kateřinu Sokolovú. Čo prezradila o svojom hereckom debute a nadácii?

Zahraničné celebrity

Rodáčka z Moravy, ktorá sa z polovice môže pýšiť aj slovenskými koreňmi, získala titul Českej Miss ako čerstvá osemnástka. Takže zatiaľ, čo mnohí v tom veku skladajú skúšku dospelosti za školskými lavicami, ju okrem tejto povinnosti čakala aj cesta do Číny, kde na medzinárodnom finále reprezentovala svoju krajinu.

Nebyť však kamarátky, ktorá ju na súťaž nahovorila, možno by dnes bolo všetko inak. „Na Českú Miss som sa dostala, nechcem tvrdiť, že úplne náhodou, ale hlavne na popud kamarátky, ktorá sa tam chystala a bola som mnou aj vo finále. Tak deň pred kastingom mi hovorila, že to chce skúsiť, či nepôjdem s ňou, tak som si povedala, prečo nie.... A ono to vyšlo, i keď som v podstate do toho vletela celkom mladá, dalo mi to veľa,“ prezrádza nám sympatická kráska, ktorá je vďačná za to, že sa rozhodla do súťaže zapojiť. I keď skúsenosti s modelingom zbierala aj pred Českou Miss, jej kariéra modelky sa naplno rozbehla až po spomínanej súťaži, keď sa stala súčasťou agentúry Elite Model Management. „Tá moja cesta k modelingu bola tak trochu iná. Narozdiel od iných tvárí agentúry som si prešla aj súťažou krásy, za čo som nesmierne rada, pretože to bola pre mňa veľká skúsenosť, otvorilo mi to dvere k rôznym možnostiam a skúsenostiam.“

 

A v súčasnosti ju modeling a cestovanie, najmä po Európe, zamestnávajú naplno. I keď k tomu nedávno pribudli aj nové povinnosti. Herectvo. „Celú jeseň minulého roku som natáčala česko-čínsky seriál Poslední vízum. Ide o drámu podľa skutočnej udalosti  z druhej svetovej vojny a dostala som tam celkom veľkú úlohu, ktorá sa objavuje vo všetkých epizódach. Natáčanie prebiehalo na mnohých miestach v Čechách aj v Šanghaji a nesmierne sa mi to páčilo,“ neskrýva radosť z nového projektu, ktorý by sa mal na televíznych obrazovkách objaviť na jeseň. A ako sa dá dostať k niečomu podobnému? Vraj to bola čistá náhoda. „Mám jedného kamaráta v Číne, ktorý produkcii ukázal moje fotografie. Dlho mali problém nájsť presne typ, aký hľadali, ale ja som sa im zapáčila, a tak si ma pozvali na stretnutie a následne na niekoľko, pomerne ťažkých, kamerových skúšok, hlavne pre mňa, neherečku. No a po intenzívnou hereckom kurze sa začalo natáčať. Bola to úžasná skúsenosť, som nesmierne rada za ňu a som zvedavá na výsledok,“ dodáva s úsmevom. 

Prečítajte si: Spoznávate ich? Niektoré české kráľovné krásy sa zmenili na nepoznanie


Nás však okrem kariérnych plánov zaujímalo aj tajomstvo krásy tejto úspešnej modelky. Ako sa Kateřina o seba stará a bež čoho sa nepohne? „Snažím sa dôkladne starať o svoje vlasy a používam hlavne oleje, na ktoré ma naučil môj kaderník. Rovnako sa snažím piť veľa vody, obyčajnej, neperlivej, pretože si myslím, že to je skvelé nielen na metabolizmus, ale aj na pleť. Čo sa týka líčenia, tak osobne sa veľmi nemaľujem. Ale keď už, tak nedám dopustiť na špirálu a výrazne pery. A od doby, čo mi jedna vizážistka na fotení povedala, že obočie tvorí šesťdesiat percent tváre, neurobím krok bez ceruzky na obočie a make-upu Bobbi Brown v pere.“ (smiech) 

 

A čo postava?  Kateřina sa priznala, že z časti môže byť vďačná za gény, ale aj ona si musí dávať pozor na to, čo zje. „Nebudem klamať, nemám zázračný metabolizmus, takže určite si nemôžem dopriať sviečkovú so šiestimi knedlíkmi a myslieť si, že to nebude na mne vidieť (smiech). Musím si dávať na to pozor. Takže sa snažím zdravo stravovať, doprajem si vyvážený jedálniček, ale milujem sladké raňajky.  Naopak, neosvedčilo sa mi hladovanie, či rôzne diéty. Ani si nemyslím, že je to správne. Ale aj ja som človek, takže keď mám na niečo chuť, tak si to jednoducho doprajem. V zdravej miere. (smiech). A nevyhýbam sa ani športovaniu. Mám rada rýchlu chôdzu, chodím do posilňovne, zájdem na jógu a v zime veľmi rada lyžujem,“  prezrádza o sebe.

 

Mohlo by vás zaujímať: Krásna misska Renata Langmannová žiari šťastím a vyrovnanosťou: Ako sa zmenil jej život 10 rokov od víťazstva?


Katařinu sme však neoslovili len preto, že by nás zaujímalo, ako sa dá udržať vo forme. Sympatie si získala aj charitatívnymi aktivitami. Mladá modelka nedávno spolu s ocinom založila nadáciu, ktorá predstavuje útočisko pre rodiny, ktoré bojujú s autizmom. Pre dôvod založenia však nemusela chodiť ďaleko. „S mojím ocinom, Janom Sokolom, sme mali už dlhšie v hlave myšlienku, že chceme založiť nejakú nadáciu, a to hlavne z dôvodu, že môj osemročný brat Radovan, je tiež autista. Trpí celkom vysokou intenzitou poruchy autistického správania. Takže myšlienka tu bola dlho, len nejaký čas trvalo, kým sme našli správnych ľudí. Len nedávno, pred troma mesiacmi, vznikol náš nadačný fond – AutTalk.cz, kde naším hlavným cieľom je hovoriť o tejto problematike, pretože väčšina ľudí nemá predstavu, o čo sa v skutočne jedná, o čom je ten život a hlavne chceme uľahčiť prácu rodičom,  zamerať sa na vzdelávanie a spolupracovať s mnohými odborníkmi.“  Pre viac informácií môžete navštíviť stránku, ktorá bola spustená www.auttalk.cz. 

Kateřine ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov.