Presunúť na hlavný obsah

Ženy v znamení Raka sú citlivé a pôvabné: Majú však jednu vlastnosť, ktorá im vzťahy s mužmi nabúrava

Zhoda partnerov

Ženy narodené v letných mesiacoch, konkrétne od 22.6. až do 22.7. sú citlivé, vášnivé a rodinne založené. Majú však jednu vlastnosť, ktorá im vzťahy s mužmi nabúrava.

Rak – Baran

Baran je dominantný a rád sa presadzuje. Preto sa ľahko stane, že svojim správaním naruší vzájomnú príťažlivosť medzi partnermi. Na druhej strane zase Rakova žiarlivosť hasí oheň a vášeň v Baranovi, ktorý sa môže cítiť obmedzovaný. Trvalý vzťah je potom len ťažko udržateľný. Dôvod je jednoduchý - voda hasí oheň. Takémuto vzťahu sa však ojedinele aj darí a to predovšetkým vtedy, keď si Baran dokáže zachovať optimizmus a rozveseľuje Raka počas jeho občasných smutných nálad. Rak sa za to Baranovi odvďačí úprimnou materinskou láskou. Kto však vie, či to stačí na naozajstný dlhodobý vzťah.

Rak – Býk

Býk aj Rak sú romanticky založené znamenia. Zvykne medzi nimi byť veľká zhoda, lebo obaja sú domácky založení. Rak je z času na čas náladový, čo môže Býka znechutiť. Spoločnú domácnosť si väčšinou zariaďujú postupne a s citom. Obe znamenia majú rady prírodu a vidiecky spôsob života, kde môžu hľadať svoje pokojné hniezdočko lásky.

Rak – Blíženci

Blíženci sú pomerne rozlietaní, čo môže domácky založeného Raka zraňovať. Blíženec je hravý a často si neuvedomí dopad jeho slov a výčitiek, ktoré v skutočnosti nemyslí tak vážne, ako ich jeho partner berie. Citlivý Rak im neporozumie a urazí sa. Vznikajú tak zbytočné nezhody, ktoré Rak často Blížencovi vyčíta. Ten sa zo začiatku môže pokúsiť obrátiť problém na žart, no Rak to zväčša nepochopí a Blíženec sa pri ňom začne nudiť. To môže vyústiť až do toho, že začne zábavku hľadať inde.

Mohlo by vás zaujímať: S Blížencami vo vzťahu: S Vodnárom im to klape, ale ktoré znamenie po ich boku je najviac žiarlivé?

Rak – Rak

Tieto vodné znamenia spája nesmierna vášeň a vzájomné city. Niekedy sa stáva, že dvaja Raci sú až príliš precitlivení. Spoločná domácnosť môže byť harmonická a prekvitať vtedy, keď muž nechá Račicu panovať v kuchyni a ona mužovi pridelí vlastné teritórium, kde môže vládnuť on. V spálni by mal panovať predovšetkým cit a vzájomná láska. Po sexuálnej stránke to medzi dvoma Rakmi môže začať škrípať, ak sa budú snažiť o dominanciu nad tým druhým. Dvaja Raci by si taktiež nemali vzájomne vyhadzovať na oči staré krivdy. 

Rak – Lev

Lev dáva Rakovi pocit istoty a domova. Račie nálady chápe, berie ich ako dramatický prejav a nerobí z nich veľkú vedu. Rak mu to nezabudne a pochváli ho hneď, ako ho náladovosť prejde. Medzi týmito dvoma naozaj rozdielnymi znameniami zvykne prevládať prekvapujúca zhoda a spája ich aj láska k umeniu.

Rak – Panna

Voda sa tu pekne snúbi so zemou. Prítulný Rak netlačí na Pannu a nenúti ju rýchlo vstúpiť do blízkeho vzťahu a ona to dokáže oceniť. Rak Panne toleruje občasnú kritiku a chápe, že ňou chce len posunúť vzťah ďalej. Panna pri Rakovi rozvíja svoju fantáziu a Rak sa učí zamerať sa na detaily. Rak a Panna si rozumejú aj po finančnej stránke. Zažijú spolu pokojný vzťah, ktorý si občas okorenia tichou domácnosťou, aby sa večer mohli pekne udobrovať.

Rak – Váhy

Spoločenské Váhy sú opakom domácky založeného Raka. Rak je šetrný, nerád utráca peniaze za luxus a najradšej nakupuje veci do domácnosti. Váhy zase rady míňajú peniaze na luxusné šaty a doplnky, ktoré môžu predviesť v spoločnosti. Obom veľmi záleží na vzťahoch, no každému svojským spôsobom. Rak si pri Váhach musí zvyknúť na spoločenské večierky a Váhy by mali občas s Rakom zostať sedieť doma pri teplom krbe, ktorý pre nich Rak udržuje.

Neprehliadnite: Znamenie zverokruhu o mužovi prezradí, ako pre neho vyzerá osudová žena: Lev má vysoké nároky, Rak naopak nízke

Rak – Škorpión

Rak je domácky založený a verný, čo žiarlivý Škorpión veľmi ocení, lebo sa tak nenaruší jeho dominantnosť vo vzťahu. Silný Škorpión zase poskytuje Rakovi potrebné zázemie a istotu. Ak k tomu pripočítame ich spoločný živel - vodu, zistíme, že tieto dve znamenia majú veľkú nádej na pevný vzťah. Jedinou prekážkou by mohlo byť prehnané lipnutie partnerov na spoločnom vzťahu. Trochu voľnosti občas nikomu nezaškodí.

Rak – Strelec

Strelec si často myslí, že Rak je pre neho dobrá korisť, preto naňho zamieri. Citlivý Rak sa potom snaží Strelca uzemniť a spútať. Nemal by to však robiť okato, lebo Strelec sa pokúsi uniknúť.  Ak bude Rak trpezlivý, chápavý a nechá dobrodružného Strelca túlať sa po cestách - necestách za poznaním, po čase, keď sa Strelec vybúri, Rak sa dočká pokojnejšieho a umierneného vzťahu. 

Rak – Kozorožec

Pragmatický a možno trochu chladný Kozorožec je menej obratný v záležitostiach lásky, ktorú mu Rak môže ponúknuť s otvoreným náručím. Ak sa spojí Rak a Kozorožec, ich vzťah funguje skôr na pracovnej báze. Kozorožec ocení predovšetkým domácu kuchyňu Raka. Obe znamenia sú skôr konzervatívne, nestriedajú partnerov a nemajú problémy s neverou, preto spolu môžu vydržať dlho. Vo vyššom veku sa Kozorožcov chlad postupne roztopí. Často až vtedy vyzná Rakovi úprimnú lásku a vďaku za to, že s ním napriek všetkému zostal.

Rak – Vodnár

Rak, ktorý je prevažne citovo založený pri Vodnárovi nájde výzvu odpútať sa od minulosti a pohnúť sa v živote ďalej. Vodnár s Rakom často stráca trpezlivosť a Rak Vodnárovi nevie odpustiť jeho zálety mimo domu. Vodnár sa však rád vracia späť a potrebuje zázemie, ktoré mu vie najlepšie vytvoriť práve Rak. V ich vzťahu je potrebné urobiť veľa kompromisov na oboch stranách, inak ich vzťah nemá zmysel a budúcnosť. 

Zistite tiež: Ženská sexualita a nevera podľa znamenia: Blíženci túžia po nespútanom sexe, Ryby sú falošné

Rak – Ryby

Obe znamenia sú vodné a dokážu nájsť súlad v každej oblasti života. Či už ide o milovanie, zariaďovanie domácnosti, alebo spoločnú prácu. Často spolu majú kŕdeľ detí, ktoré svorne vychovávajú. Dieťa narodené v iskrivejšom znamení ich rodinný život len utuží, pretože im zaženie každodennú rutinu a nudu, ktorá by im od pokojného spolunažívania hrozila.