Presunúť na hlavný obsah

Kozorožec má väčšinou dlhé vzťahy: Jedno znamenie v ňom vie ale prebudiť živočíšnu vášeň, ktoré to je?

Zhoda partnerov

Kozorožec (22.12 - 20.1) patrí medzi znamenia, ktoré sú na dlhodobé vzťahy. Niektoré zo znamení však dokáže odhaliť aj jeho skryté stránky, ktoré to je?

Kozorožec  Baran

Obe znemenia sú rohaté, tvrdohlavé a stretli sa v súboji. Rýchly a akčný Baran hnevá Kozorožca. Barana zas vytáča partnerova konzervatívnosť. Mali by ste si preštudovať ascendenty partnerov. Ak budú v súhlasnom živle, potom bude možno nádej na udržanie vzťahu. 

Čítajte: Ženská sexualita a nevera podľa znamenia zverokruhu: Blíženci túžia po nespútanom sexe, Ryby sú falošné

Kozorožec  Býk

Tieto dve zemné znamenia spája živočíšna vášeň. Praktickosť zeme sa prejavuje u oboch rohatých partnerov a dáva im rovnaký zmysel pre život. Býk a Kozorožec si väčšinou dobre a dlho rozumejú. Emocionálne môžu byť rozdielni, no obaja sú v životne dôležitých situáciách rozvážni. Veľmi dobre si už na začiatku ich vzťahu rozmyslia, či má spolužitie význam, alebo nie. 

Kozorožec  Blíženci

Rozdielnosť typických živlov týchto znamení - vzduchu a zeme sa prejavuje veľmi výrazne. Prelietavosť Blíženca veľmi hnevá verného a konzervatívneho Kozorožca. To, čo by pre iné znamenie bolo vzletné a zábavné, chladný Kozorožec nedokáže tolerovať. Vzájomný kompromis je jediným riešením, ako vzťah udržať, inak bude Blíženec veľmi rýchlo za horami a dolami.

Kozorožec  Rak

Pragmatický a možno trochu chladný Kozorožec je menej obratný v záležitostiach lásky, ktorú mu Rak môže ponúknuť s otvoreným náručím. Ak sa spojí Rak a Kozorožec, ich vzťah funguje skôr na pracovnej báze. Kozorožec ocení predovšetkým domácu kuchyňu Raka. Obe znamenia sú skôr konzervatívne, nestriedajú partnerov a nemajú problémy s neverou, preto spolu môžu vydržať dlho. Vo vyššom veku sa Kozorožcov chlad postupne roztopí. Často až vtedy vyzná Rakovi úprimnú lásku a vďaku za to, že s ním napriek všetkému zostal.

Mohlo by vás zaujímať: Ženy v znamení Raka sú citlivé a pôvabné: Majú však jednu vlastnosť, ktorá im vzťahy s mužmi nabúrava

Kozorožec  Lev

Optimistický a srdečný Lev dokáže konzervatívneho Kozorožca roztopiť a Kozorožec zas vie cúvnuť do úzadia, aby umožnil Levovi zažiariť v jeho celej nádhere. Kozorožec si počká na svoju príležitosť a dočasne sa prispôsobí Levovi, ak z toho čosi má. Vzťah dvoch odlišných ľudí spája túžba po kariére a udržiavanie tradícií. Často sa však stáva, že srdečný a vášňou horiaci Lev pri chlade Kozorožca hasne a uteká  zo vzťahu.

Kozorožec  Panna

Kozorožcovi vládne prísny pán času - Saturn. Panna má rada dôslednosť a cit pre detail, preto mu vyhovuje. Vzájomne ich spája praktickosť, šetrnosť a spoločné záujmy. Vždy sa majú o čom porozprávať. Rovnaký pohľad majú aj na oblasť sexuality. Ich láska isto nie je taká vášnivá, ako u ohnivých znamení, ale vyhovuje obom. Tieto znamenia sa dávajú dokopy po zrelej úvahe a vydržia spolu dlho.

Kozorožec  Váhy

Obidve znamenia majú spoločnú ambíciu. Snažia sa v živote dosiahnuť dobré postavenie a žiť na úrovni. Kozorožec vie šikovne zarobiť peniaze, za čo ho Váhy obdivujú. Kozorožec zas má vedľa seba rád šarmantného partnera, ktorý ho reprezentuje. Problém je len v tom, že Váhy majú rady spoločnosť, zatiaľ čo Kozorožec sa radšej drží v ústraní. Podľa vkusu Kozorožca sú Váhy príliš márnivé a málo pracovité. To je dôvodom ich sporov a hádok. 

Kozorožec  Škorpión

Kozorožec do vzťahu so Škorpiónom prináša istotu a konzervativizmus. Škorpión, ktorý je sám hĺbavý a vážny to kvituje. Prirodzená inteligencia týchto znamení a ich vzájomný rešpekt vytvára vážny vzťah. Škorpión dodáva partnerstvu cit a fantáziu, čo sa v Kozorožcovi zúročí. Ten na oplátku Škorpióna posilňuje v oblasti financií. Tieto silné a vyspelé znamenia spolu vydržia dlho, len by sa mali jeden druhému viac otvárať. 

Kozorožec  Strelec

Konzervatívneho Kozorožca dráždia Strelcove dobrodružné a cestovateľské maniere. Pritom to tak nemusí byť donekonečna a v tomto vzťahu obzvlášť platí heslo: trpezlivosť ruže prináša. Čím je Kozorožec starší, tým je hravejší. Pre Kozorožca je príznačné že sa v detstve správa ako starec a v starobe ako mladík. So Strelcom je to presne naopak, v mladosti sa vybúri a na starobu zvykne dostať rozum a usadiť sa.

Neprehliadnite: Mužská sexualita a nevera podľa znamenie zverokruhu: Ryby sú verné, Rak si pri sexe predstavuje inú ženu!

Kozorožec  Kozorožec

Hlboký vzťah dvoch Kozorožcov je založený na dlhodobom spoznávaní sa a následnom splynutí do spoločného zväzku. Ak sa títo dvaja páni času spoja, môže to trvať naozaj večne. Pozor si však musia dať obaja, aby nevkĺzli do karierizmu a prehnaného hmotného zabezpečovania rodiny. Romantická stránka u dvoch Kozorožcov hrá často druhé husle. Nezabúdajte si ju aspoň vo voľnom čase a cez víkendy dať na prvé miesto! Drahý krb, v ktorom vyhasol oheň lásky nemá žiadnu hodnotu.

Kozorožec  Vodnár

Kozorožec aj Vodnár sú vyspelé osobnosti, ktoré majú problém odhaliť svoje vnútro. Vodnár navonok pôsobí, že s citmi problém nemá, no s Kozorožcom má spoločné, že v citovej oblasti je pomerne konzervatívny. Budú sa radšej spoločne zaoberať technikou a problémami na burze. Pritom by mohli spolu výborne vychádzať a užívať si život naplno. Ak sa zbavia svojich blokov, môže z ich technicko-kamarátskeho vzťahu vzniknúť hlboké priateľstvo končiace sobášom v kostole.

Nenechajte si ujsť: Aká je zhoda partnerov podľa vášho znamenia? Čítajte viac!

Kozorožec  Ryby

Kozorožec je zemský a realistický, preto si rád vezme jemnú a snívajúcu Rybku pod svoju ochranu. Ona mu za to vytvorí pokojný domov, kde môže čerpať sily na rozvíjanie svojej kariéry. Kozorožec má svoj cieľ a jeho partnerka Ryba ho v ňom podporí. V ich vzťahu sa pekne snúbi realita spolu so snom. Vzťah bude dlhodobý, bez veľkých emočných výkyvov.

- Najčítanejšie -