Presunúť na hlavný obsah

Mám za sebou dva potraty: Takto sa nám nakoniec podarilo s manželom splodiť dieťa

Partnerské vzťahy

Ak sa niektorá z vás už niekedy ocitla v podobnej situácii, možno je na čase zmeniť jednu vec.

S manželom sme túžili po dieťati už od momentu, keď sme sa vzali. Vtedy som však ešte netušila, že to bude taký náročný proces.

Prečítajte si: Po tejto vete som s manželom prestala spávať: Náš sexuálny život sa zmenil, až keď som spravila toto

Od detstva mám prirodzene štíhlu postavu, a preto som mohla jesť naozaj čokoľvek a nepribrať. Aj vďaka tomu som svoju stravu príliš neriešila. Ako každá žena som milovala čokoládu, vyprážané jedlá, a pizzu. Na mojom tele sa však nikdy neobjavil ani gram tuku, a preto som mala pocit, že je všetko v poriadku. S Tomášom sme úplne bežný manželský pár. Žiadne extrémy, iba rodinná pohoda.

Toto sa nám stalo

Keď som pred piatimi rokmi otehotnela po prvýkrát, oboch nás to potešilo. V treťom mesiaci však nastali nejaké komplikácie a ja som samovoľne potratila. Bola som nešťastná, ale brala som to tak, že druhýkrát to bude v poriadku. Keď sa to po roku zopakovalo úplne nás to zlomilo. Nechápali sme to, až som sa raz dala do reči s kamarátkou, ktorá je lekárka, a okrem toho výživná poradkyňa.

Mohlo by vás zaujímať: Diéta, vďaka ktorej sa nemusíte obmedzovať: Vaša krvná skupina to spraví za vás!

Toto mi poradila

Nebol za tým stres a ani zdravotný stav, ale moja strava, ktorá bola jednoducho nesprávna. Potrebovala som zmenu. Povedala som si, že za pokus to stojí, a začala sa stravovať inak ako dovtedy. Viac zeleniny, ovocia, menej cukru a bielej múky. Keď som zistila, že som znova tehotná, cukor som úplne z jedálnička odstránila. Celé tehotenstvo som sa snažila príjmať čo najpestrejšiu stravu a podarilo sa. Dnes máme doma malého Marka, ktorý má ešte len rok, ale už stihol môj život zmeniť viac než akákoľvek diéta na svete. Hoci to bola len "malá" zmena, nám pomohla. Dnes sa snažím byť vo veciach stravovania sa rozumnejšia.

- Najčítanejšie -