Presunúť na hlavný obsah

Muž, ktorému bude žena navždy verná, by mal vyzerať asi takto: Ako sa zmenili nároky žien?

Partnerské vzťahy

Muži nám často v slabej chvíľke hovoria, že hoci by sme mali namiesto nich po svojom boku princa z rozprávky, neboli by sme nikdy spokojné. Možno niečo na tom pravdy je a možno ani netušia, že v skutočnosti nechceme toho princa z rozprávky, ale...

Doba Christianov Greyov alebo inak povedané, „buďte náročné“

V dobe, ktorá nám ako idol predkladá krásnych fantasy upírov, či o nič menej reálnych Christianov Greyov, a mnohých ďalších literárnych, ale aj filmových mužských postáv, ktorí sú stelesnením krásy, tajomna, vášne, nehynúcej romantiky, ale aj dobrodružstva s patričnou dávkou nebezpečenstva, by sme asi mali byť naozaj náročné, čo sa týka výberu nášho partnera. Nepopierame, že z času na čas sa necháme týmito predstavami uniesť a na to pokračovanie filmu Päťdesiat odtieňov sivej si lístok do kina určite zakúpime a niektoré rovno do prvého radu. Neodradí nás ani fakt, že na film budeme čakať pomaly dva roky. 

Prečítajte si: 10 dôvodov, pre ktoré je dnes vzácne mať po boku šťastnú ženu

Snom na chvíľu podľahnúť môžeme, ale realitu môžeme snívať oveľa dlhšie

Keď sa však tento boom skončí (a verte že napokon každý sa skončí), pochopíme, že živiť v sebe naivné romantické predstavy o nehynúcej láske či hrdinských činoch ničí náš skutočný vzťah. Škodíme nimi len samy sebe, pretože ilúzie a sny nám nedovoľujú vidieť, čo máme často rovno pred nosom. Tak sa ochudobňujeme o realitu, ktorá môže byť rovnako krásna, ak nie ešte krajšia než ktorýkoľvek romantický film či kniha, ktorú sme čítali. Pretože ako sa hovorí, najkrajšie príbehy píše život sám a mnohé z nás by vedeli o tom rozprávať svoje, však? Vráťme sa teda rýchlo do reality a odosobnime sa od týchto naivných romantických predstáv, ktoré nám len nedovoľujú vidieť, že aj medzi nami, možno v našej tesnej blízkosti žijú muži, ktorí si zaslúžia, aby sme pri nich aspoň brvou pohli a dali im najavo, že ich „očkom“ vnímame.

Muži si myslia, že hľadáme dokonalosť. My však vieme, že dokonalosť je nudná

Muži sa mylne domnievajú, že túžime po drsnom drevorubačovi s vypracovaným telom, v ktorého náručí sa môžeme doslova rozplynúť, po nežnom romantikovi, ktorý bude bozkávať zem, po ktorej chodíme, alebo si myslia aj to, že chceme milionára, ktorý sa o nás postará a „vytrhne nás z biedy“. Možno práve preto je pre nich ťažšie viazať sa, pretože sa boja, že očakávame od nich nemožné. My vás však ubezpečujeme, že realita je na míle vzdialená fikcii, ktorú čítame či na ktorú chodíme do kina len pre potešenie či rozptýlenie. Dobre vieme, že hoci by sme mali pri sebe „dokonalého“ muža, časom by nás tá jeho dokonalosť vyvádzala z miery. Prečo? Pretože ak by bol príliš dokonalý, prekážalo by nám, že my nie sme, a žiť s mužom, pri ktorom by sme mali potrebu každý jeden deň sa mu vyrovnať po všetkých stránkach a dokazovať okoliu, že nám patrí právom, hoci by to od nás nikto nežiadal, by bolo na zbláznenie. A verte aj tomu, že ak by ste boli dokonalí čo i len v jednej veci, bolo by to rovnaké. Pretože časom by nám  na drevorubačovi chýbala nežnosť, na romantikovi vášeň a akási dravosť, u dobrodruha zase to, že nikdy nie je vážny alebo že sa nedokáže usadiť. 

Neprehliadnite: Úvaha muža: Každá žena si zaslúži obdiv za to, čo všetko je ochotná obetovať

Nečakáme hrdinské činy, len muža, ktorý...

Bude k nám ohľaduplný a milý, keď na tom nebudeme práve najlepšie. Kto nás neopustí, pretože sa zľakne povinností. Kto nám pomôže s domácimi prácami, keď toho bude na nás príliš veľa. Kto postráži občas deti, aby sme si aj my oddýchli. Kto sa nás pokúsi rozveseliť, keď máme práve zlú náladu alebo, naopak, kto si vedľa nás len sadne a chytí nás za ruku, keď sa nám nebude chcieť rozprávať, ale budeme pri sebe niekoho potrebovať. Komu nebude prekážať, ak by sme boli úspešnejšie než on, ale nám to bude priať namiesto toho, aby nám to vyčítal. Kto nás nebude bombardovať telefonátmi či žiarlivými scénami, pretože bude vedieť, že máme oči len pre neho. Kto ocení, že hoci sme unavené ako také kone, navaríme tú večeru a s úsmevom mu ju naservírujeme. Ale aj kto druhý raz navarí tú večeru zase pre nás, pretože vie, že si to zaslúžime. Alebo nám trebárs pomasíruje nohy po dlhom a náročnom dni v práci, lebo vycíti, že presne to potrebujeme. Aj ten, kto nebude na nás šetriť, a dokáže sa obetovať, keď vie, že po niečom veľmi túžime. Alebo ten, kto nám niečo kúpi len tak, pretože nás chce potešiť. Žiadne hrdinské činy, žiadna dokonalosť. Len kúsok starej dobrej školy našich otcov a dedkov, ktorá robí z muža skutočného muža. 

Otestujte sa: Aký typ ženy ste podľa mesiaca narodenia? Novembrové majú jednu "superschopnosť", aká je tá vaša?

Hoci sme na pohľad komplikované, nepochopiteľné a podľa niektorých z vás aj večne nespokojné, v momente, keď dokážete pre nás spraviť čo i len jednu takú malú a celkom obyčajnú vec, zabúdame na filmového Christiana Greya, pretože v tej chvíli ste v našich očiach oveľa viac. Najkrajšie na tom však je, že na rozdiel od neho vy ste nielen reálny, ale aj celý náš. Vidíte? Nie je to v skutočnosti pre nás žiadna veda. Žiadne ružové okuliare, žiadne prehnané očakávania, len taká celkom obyčajná, možná a pritom krásna realita, v ktorej chceme práve vás. 

Viac zaujímavých článkov nájdete v jesennom čísle magazínu FEMINITY, ktorý je práve v predaji!

- Najčítanejšie -