Presunúť na hlavný obsah

Toto je najúčinnejšia diéta roku 2016: Ak ste ju ešte neskúsili, kvôli výsledkom sa to do konca roka stále oplatí

Chudnutie a diéty

Slovo diéta použila minimálne raz za život takmer každá žena na svete. Táto konkrétna svojimi účinkami tento rok najviac prekvapila.

Žiadna z nás nemá rada obmedzovanie sa v jedle, či striktný jedálniček. Tentokrát to však nebude o hladovaní, práve naopak. 

Inšpirujte sa: Zjedzte túto JEDNU potravinu počas dňa a schudnite: Je finančne nenáročná a naštartuje metabolizmus na maximum!

Diétou roka 2016 sa kvôli svojim pozitívnym a hlavne dlhodobým účinkom stala aj tento rok DASH diéta. Táto diéta je ako stvorená pre ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi nekonečného počítania kalórií. V konečnom dôsledku je viac životným štýlom ako krátkodobou záležitosťou. Najlepšie na tom je, že výsledky vás už po krátkom čase milo prekvapia.

Ako na to?

DASH diéta pozostáva z dvoch fáz. Počas prvej fázy sa snažíte konzumovať dva týždne hlavne zeleninu. Cieľom tejto fázy je naštartovať metabolizmus na maximum a tým podporiť aj samotné chudnutie. V druhej fáze postupne pridávate do jedálnička bielkoviny a celozrnné potraviny.

Čo komzumovať?

Ryby, zeleninu, ovocie, vajíčka, nízkotučné mliečne výrobky (kozie mlieko, alebo bezlaktózové verzie), sójové produkty, chudé mäso, celozrnné výrobky, zdravé tuky (semienka, orechy, avokádo, olivový a kokosový olej) a tiež zelený, či bylinný čaj.

Mohlo by vás zaujímať: Toto ste o svojom tele (ne)vedeli: Ako ovplyniť tri hormóny v tele, kvôli ktorým najviac priberáme?

Čomu sa vyhnuť?

V DASH diéte sa snažte z jedálnička vyradiť biele pečivo, vyprážané jedlá, polotovary, sladkosti, cukor, sladené nápoje, omáčky, dressingy, cestoviny a alkohol.

Veľkou výhodou tejto diéty je, že nebudete hladovať, vyhnete sa jojo efektu a okrem chudnutia spravíte niečo aj pre svoje vlastné zdravie. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus