Presunúť na hlavný obsah

Retuš ženského tela, ktorá otriasla rokom 2016: Dôkaz, že ani táto najsexi žena sveta nie je so sebou spokojná

Zahraničné celebrity

Ženy sú typické nekonečnou kritikou na svoje kilá navyše a v snahe vylepšovať svoje nedostatky siahajú po rôznych prostriedkoch ako ich zakryť.

Jednou z nich bola aj bývalá modelka z Victoria´s Secret, ktorá však žiadne kilá navyše nemá, no aj napriek tomu sa rozhodla „vylepšiť“ svoju postavu. Nezačala však rapídnou diétou ani kardio cvičením. Išla na to inou cestou, kvôli čomu prišla o priazeň mnohých fanúšikov.

Mohlo by vás zaujímať: Sebavedomá Beyoncé propaguje ženskú krásu a je hrdá na svoje krivky: Prečo potom ten Photoshop?

Photoshop

Miranda Kerr má naozaj bezchybnú postavu a aj preto bolo zvláštnosťou, keď si na svoju sociálnu sieť zavesila fotografiu, kde použila photoshop, na ktorom si vytvarovala štíhlejšiu siluetu. Jej počin si však veľmi rýchlo všimli pozorní fanúšikovia a Miranda ho rovnako rýchlo oľutovala. Nepochopiteľnú situáciu si začali ľudia vysvetľovať jej nedostatočným sebavedomím alebo psychickou poruchou. Ako je možné, že modelke s ultra štíhlou postavou vznikne v hlave myšlienka, dopomôcť si k ešte chudšiemu telu spomínanou retušou? 

Tlak spoločnosti

Mirranda asi nezvláda tlak mladších, chudších modeliek a nevinnou úpravou sa chcela priblížiť mladším kolegyniam. Svet módy je veľmi drsný a nie pre každého. Modelky musia byť spokojné samy so sebou, inak ten tlak okolia nezvládnu. Silná osobnosť je hlavný predpoklad pre úspech modeliek. 

Nenápadná zmena?

Na prvý pohľad nevinná fotografia vyvolala rozruch a dostala sa rýchlo do médií, keď si jeden z fanúšikov všimol na fotografii „pokrivený“ koberec, ktorý nenápadne tvoril pozadie fotografie. Detailnejšiemu oku však neušlo, že je to zásah Photoshopu. Každý, kto už niekedy používal retuš vie, čo sa stane, ak sa snažíte objekt zmenšiť alebo zúžiť. Neskúsená modelka asi nečakala, že si niekto túto „nenápadnú“ zmenu všimne. 

Čo viedlo úspešnú modelku k nepremyslenému činu, vďaka ktorému prišla o mnohých fanúšikov?

Prečítajte si aj: Korunku za kráľovnú retuše vyhráva speváčka Mariah Carey: Kto ďalší prepadol tomuto ošiaľu?

Nepoučila sa

Zaujímavosťou je, že Miranda svoju fotografiu nevymazala a stále zdobí jej populárnu sociánu sieť. Nebolo to prvý krát, čo modelka použila Photoshop. V minulosti už upravovala svoje súkromné zábery v plavkách, na čo jej fanúšikovia písali nemilé komentáre a svoje fotky nakoniec stiahla. 

Myslíte si, že Miranda Kerr potrebuje photoshop?

spolu hlasovalo 181 ľudí

áno
41
nie
140