Presunúť na hlavný obsah

Horúci nápoj, ktorý dokonale vyplaví zbytočné toxíny von: Takto svoje telo očístíte raz-dva

Zdravie

Vianočné prejedanie a silvestrovská zábava vám dali určite poriadne zabrať. Ak chcete do nového roka vstúpiť tou správnou nohou a naozaj s čistým štítom, detoxikujte si organizmus pomocou zázračnej byliny s názvom palina.

Táto jednoduchá bylinka, ktorá kvitne v jesennom období a najlepšie sa jej darí v suchom a teplom prostredí totiž pôsobí ako jeden z nalepších prírodných prostriedkov pri bolestiach žalúdka či tráviacich ťažkostiach. Zároveň bojuje s voľnými radikálmi a chráni telo pred vírusmi a parazitmi.

Jej účinkom by ste neverili

Palina sa však považuje i za neuveriteľne účinného bojovníka s rakovinotvornými bunkami. V kombinácii s vyšším prísunom železa, ktoré sa v rakovinových bunkách hromadí, dokázala efektívne rozoznať zdravé časti napadnutých tkanív a zneškodniť len tie už napadnuté.

Zároveň sa táto zázračná bylinka používala v minulosti i ako účinná zbraň v boji proti malárii. Extrak z nej ako účinná liečba existuje už od čias starovekej Číny a jeho kúzlo pozostáva zase raz vo vysokom obsahu železa, ktorým sa palina pýši. Pôvodca malárie totiž nedokáže v jej prítomnosti prežiť. 

Prečítajte si: Prejedzte sa touto potravinou a schudnite: Vďaka jej účinkom sa ľahšie zbavíte nafúknutého bruška

Ak teda potrebujete úplne prečistiť telo, vyhnúť sa závažným zdravotným problémom alebo si len na pár dní chcete oddýchnuť od všetkých pôžitkov, ktoré ste si počas sviatkov dopriali, vyskúšajte silu čaju z palinových listov.

Ako na to?

Jeho príprava je celkom jednoduchá. Stačí, ak listy z paliny na chvíľku ponoríte do vriacej vody a následne ich nechajte uschnúť. Neskôr si pripravte päťnásobné množstvo vody, v ktorom usušené listy povarte na miernom ohni asi desať minút. Nezabudnite ešte pred samotným varením pridať do vody štipku morskej soli. Čaj z paliny je najlepšie piť nalačno v ranných hodinách, až kým sa vaše telo znovu nedá do poriadku. 

Mohlo by vás zaujímať: 3-dňový detox, ktorý nám pomôže zbaviť sa prebytočného tuku a vody v tele: Toto je to pravé

Olej tiež nie je na zahodenie

Táto bylinka je rovnako účinná i vo svojej tekutej forme. Olej vyrobený z čistej paliny má totiž pozitiívne účinky na liečbu problémov hlavne pohybového chrakteru. Ak vás teda trápi reuma, artritída alebo vás bolievajú svaly, stačí ak si do kúpeľa pridáte jeden až dve kapky tohto malého zázraku a necháte sa v pokoji rozmaznávať.

Ak však trpíte zápalom dýchacích ciest či iba pociťujete ťažkosti pri dýchaní, vyskúšajte si zopár kvapiek nakvapkať do vonnej lampy a výpary pomaly a zhlboka vdychujte. Horká a omamná vôňa, ktorá palinu vystihuje, poľahky prečistí vaše nosné dutiny i bránicu.

Pri tejto bylinke si však dávajte pozor na jej prehnané užívanie. Všetkého totiž veľa škodí a preto aj palina môže vo veľkom množstve spôsobovať nežiadúce účinky a tehotným ženám či chudokrvným luďom sa z daných dôvodov jej užívanie neodporúča.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe