Presunúť na hlavný obsah

Pocta slovenským tradíciám: Spisovateľka Tamara Heribanová prišla na Ples v opere v prekrásnom kroji

Slovenské celebrity

Pre Ples v opere 2017 je poctou aj návšteva spisovateľky Tamary Šimončíkovej Heribanovej s jej manželom, uznávaným fotografom Braňom Šimončíkom. Týmto slovenským krojom nás rozhodne Tamara ohúrila!

Tamara Šimončíková Heribanová, ktorá je manželkou jedného z najlepších fotografov na Slovensku, ale i v zahraničí, Braňa Šimončíka, poňala prípravy na ples svojsky. Spisovateľka je známa, že v sebe prechováva vášeň k slovenským krojom a tradíciám ako takým. Krojov vlastní niekoľko a jej vzťah k slovenskej ľudovej tvorbe je naozaj silný. 

Tamara sa z toho dôvodu rozhodla, že tohtoročnému Plesu v opere 2017 prispôsobí aj svoj výber šiat. Svoje telo zahalila do tradičného očovského kroja, ktorý jej zapožičal istý manželský pár. Spisovateľka sa krojmi zaoberá neuveriteľných pätnásť rokov a svojou láskou k tradíciám a folklóru nám ide všetkým príkladom. Mimochodom na Plese v opere vystúpi dnes večer aj Lúčnica.

Neprehliadnite: Tamara Šimončíková Heribanová prežíva materstvo po svojom: Jej malá dcéra má vďaka tomuto rozprávkové detstvo

Pocta slovenským krojom, ktoré tvoria unikát

„Tieto šaty sú vyjadrením môjho vzťahu k slovenským tradíciám, nášmu národnému odevu, sú poctou obdivuhodnej zručnosti, zmyslu pre krásu a umeleckému a remeselnému majstrovstvu našich predkov. Je to naše Haute Couture,“ nešetrila slovami obľúbená spisovateľka a tiež módna ikona. 

 

Prípravy na dnešný ples ukončené Tieto šaty sú vyjadrením môjho vzťahu k slovenským tradíciám, nášmu národnému odevu, sú poctou obdivuhodnej zručnosti, zmyslu pre krásu a umeleckému a remeselnému majstrovstvu našich predkov. Je to naše Haute Couture  Tento pôvodný očovský kroj z medzivojnového obdobia pochádza zo zbierky manželov Kraskových, ktorí mnoho rokov zachraňujú kroje. Ďakujem z celého srdca, že mi tento skvost na Ples v opere zapožičali. Už na prvý pohľad som vedela, že ide o unikát a že som také niečo ešte nevidela, a to zbieram kroje vyše pätnásť rokov. Takisto ďakujem Zuzke Tajek Piešovej z ÚĽUVu za pomoc s praním, škrobením, za vzácne rady, môjmu drahému Lukimu Kimličkovi za to, že opäť premostil svet včerajška s dneškom a Janke Hossovej z Očovej za konzultácie.  #kroj #tradicie #slovakheritage #slovak #hautecouture #slovakembroidery #očová #kroje #plesvopere #plesvopere2017 @plesovyinsider

Fotka uverejnená používateľom Tamara Šimončíková Heribanová (@tamaraheribanova),

Je to vzácnosť, na ktorú by sme mali byť hrdí

17.ročník Plesu v opere, ktorý sa koná tradične v historických priestoroch Slovenského národného divadla, sa nesie v duchu ľudových tradícií. Práve na tie by sme mali byť hrdí a vedieť ich uchovávať pre ďalšie generácie. Tamara Šimončíková Heribanová si to uvedomuje a neskrýva radosť z každého kroja: „Tento pôvodný očovský kroj z medzivojnového obdobia pochádza zo zbierky manželov Kraskových, ktorí mnoho rokov zachraňujú kroje. Ďakujem z celého srdca, že mi tento skvost na Ples v opere zapožičali. Už na prvý pohľad som vedela, že ide o unikát a že som také niečo ešte nevidela, a to zbieram kroje vyše pätnásť rokov. Takisto ďakujem Zuzke Tajek Piešovej z ÚĽUVu za pomoc s praním, škrobením, za vzácne rady, môjmu drahému Lukimu Kimličkovi za to, že opäť premostil svet včerajška s dneškom a Janke Hossovej z Očovej za konzultácie,“ neskrývala dojmy. 

 

 

Prípravy na dnešný ples ukončené  Tieto šaty sú vyjadrením môjho vzťahu k slovenským tradíciám, nášmu národnému odevu, sú poctou obdivuhodnej zručnosti, zmyslu pre krásu a umeleckému a remeselnému majstrovstvu našich predkov. Je to naše Haute Couture  Tento pôvodný očovský kroj z medzivojnového obdobia pochádza zo zbierky manželov Kraskových, ktorí mnoho rokov zachraňujú kroje. Ďakujem z celého srdca, že mi tento skvost na Ples v opere zapožičali. Už na prvý pohľad som vedela, že ide o unikát a že som také niečo ešte nevidela, a to zbieram kroje vyše pätnásť rokov. Takisto ďakujem Zuzke Tajek Piešovej z ÚĽUVu za pomoc s praním, škrobením, za vzácne rady, môjmu drahému Lukimu Kimličkovi za to, že opäť premostil svet včerajška s dneškom a Janke Hossovej z Očovej za konzultácie.  @branislavsimoncik

Fotka uverejnená používateľom Tamara Šimončíková Heribanová (@tamaraheribanova),

 

 

Prípravy na dnešný ples ukončené  Tieto šaty sú vyjadrením môjho vzťahu k slovenským tradíciám, nášmu národnému odevu, sú poctou obdivuhodnej zručnosti, zmyslu pre krásu a umeleckému a remeselnému majstrovstvu našich predkov. Je to naše Haute Couture  Tento pôvodný očovský kroj z medzivojnového obdobia pochádza zo zbierky manželov Kraskových, ktorí mnoho rokov zachraňujú kroje. Ďakujem z celého srdca, že mi tento skvost na Ples v opere zapožičali. Už na prvý pohľad som vedela, že ide o unikát a že som také niečo ešte nevidela, a to zbieram kroje vyše pätnásť rokov. Takisto ďakujem Zuzke Tajek Piešovej z ÚĽUVu za pomoc s praním, škrobením, za vzácne rady, môjmu drahému Lukimu Kimličkovi za to, že opäť premostil svet včerajška s dneškom a Janke Hossovej z Očovej za konzultácie. 

Fotka uverejnená používateľom Tamara Šimončíková Heribanová (@tamaraheribanova),

 

Páči sa vám model, v ktorom prišla Tamara Šimončíková Heribanová na Ples v opere 2017?

spolu hlasovalo 657 ľudí

Áno
610
Nie
47