Presunúť na hlavný obsah

Viete, ako pripraviť vaše dieťa na ďalšieho súrodenca? Nám s manželom sa osvedčil tento jednoduchý trik!

Rodinné vzťahy

Príchod ďalšieho dieťaťa do rodiny sa môže niekedy stretnúť s nepochopením zo strany vašich detí. Takto si však celú situáciu uľahčíte.

S Petrom sme mali donedávna len jedno dieťa. Keďže bol malý Jakub prvým dieťaťom a jedináčikom, všetku pozornosť sme venovali iba jemu. Po štyroch rokoch som však znova otehotnela.

Mohlo by vás zaujímať: Doktor dal mamičke počas tehotenstva na výber, ktoré z ešte nenarodených trojičiek nechá prežiť: Toto bola jej odpoveď

Najskôr sme malému nič nehovorili, ale keď som viditeľne pribrala, oboznámila som ho s tým, že čoskoro bude mať nového súrodenca. Jeho reakcia ma však zaskočila. Povedal, že on nikoho nechce, a že všetky hračky sú iba jeho. Bezdôvodne sa rozplakal a tvrdohlavo trval na svojom. Čokoľvek som mu v ten deň povedala, akoby nevnímal. Napriek tomu som sa snažila počas nasledujúcich mesiacov nájsť cestu, ako na neho.

Náš syn Jakub si vždy vyžadoval celú pozornosť, ktorú som mu však počas tehotenstva prestala dávať. Často mi bývalo zle, nevládala som a on to celé dával za vinu práve bábätku v brušku. Vždy bol veľmi vnímavý a ani tentokrát to nebolo inak.

Prečítajte si: Najpopulárnejšie mená pre deti v roku 2016: Čo prezrádzajú o osobnosti dieťaťa?

Toto sme s manželom spravili

S manželom sme sa rozhodli, že naše dieťa vezmeme s nami na lekársku prehliadku, kde svojho nového súrodenca uvidí priamo na obrazovke. To bol prvý krok, za ktorým nasledovalo oboznámenie ho s jeho vlastným narodením. Každý deň sme mu hovorili o tom, ako sa on sám narodil, ukazovali obrázky a celú situáciu sme prirovnali k tomu, že predtým sme boli len my dvaja a zrazu, keď prišiel do nášho života on, boli sme ešte šťastnejší. Práve tým sme mu chceli povedať, že aj on bude, keď príde nový súrodenec. Náš malý to celé začal vnímať inak a na súrodenca sa tesne pred pôrodom dokonca tešil. Dnes máme dvoch chlapcov, ktorí sa dokážu kvôli hračkám niekedy aj pobiť, ale zároveň sú najlepšími priateľmi.

- Najčítanejšie -