Presunúť na hlavný obsah

Patrik ma neustále porovnával s bývalou partnerkou. Jedna situácia to však celé zvrátila

Partnerské vzťahy

Už si presne nepamätám, kedy to začalo, ale bola som na to alergická. To jeho večné porovnávanie ma takmer dva roky poriadne ničilo.

Už keď mi prvýkrát povedal, že sa trochu podobám na jeho bývalú priateľku, nebolo mi to jedno. Hoci som úspešná právnička, mám rada samú seba, napriek tomu ma to určitým spôsobom vyviedlo z rovnováhy.

Čítajte viac: Takéto poníženie som nečakala: Partner ma požiadal o ruku skutočne nechutným spôsobom

Patrik bol a dodnes je pre mňa skvelým mužom. Každý však máme chyby a tou jeho bola bývalá partnerka, s ktorou bol dokonca zasnúbený. Nepoznám ju, ale napriek tomu som mala občas pocit, že o nej viem viac, ako by som chcela. Jednoducho ma s ňou porovnával. Nebolo to však len o výzore, ale aj o vlastnostiach, vyjadrovaní sa a poslednou kvapkou bolo, keď mi raz v posteli povedal, že som rovnako dobrá ako ona. To so mnou poriadne zamávalo a mala som čo robiť, aby som ho ešte v tú noc neopustila.

Toto som po dvoch rokoch nášho vzťahu spravila

Žiadna z mojich blízkych priateliek nechápala, ako je možné, že som s ním aj napriek týmto jeho porovnávacím úchylkám zostala. Mala som na to svoje dôvody. Ľúbila som ho, bol mojou oporou a človekom, na ktorého sa dalo vo všetkom spoľahnúť. Pomáhal mi doma, v práci sa mu darilo a staral sa o mňa tak, ako žiadny muž pred ním. Nemala som dôvod meniť. To, že ma s bývalou porovnával, sme si niekoľkokrát vydiskutovali, ale vždy mu to nejak po pár dňoch ušlo. Nakoniec som sa rozhodla zistiť si o dotyčnej dáme niečo viac. Mám široký okruh priateľov, a preto bola celá misia oveľa jednoduchšia. Zistila som, že má za sebou skutočne pestrú minulosť, a preto som sa rozhodla pre jeden možno detinský, ale napriek tomu účinný krok. Dozvedela som sa, že kedysi dávno bola milenkou mnohých vplyvných mužov a momentálne sa už dlhšie necháva vydržiavať novým partnerom. Hoci som mala dostatok financií, začala som si od Patrika pýtať extrémne drahé dary. Poznal ma, a preto mu to celé po týždni nehralo, a hlavne keď uvidel, že som si z jeho účtu vybrala vysokú sumu peňazí, mal čo robiť, aby nevybuchol.

Mohlo by vás zaujímať: Jedna vec, ktorá sa zmení po tridsiatke: To, čo ženy najskôr postrádajú, potom vedia využiť vo svoj prospech

V tú noc som si s ním sadla na večeru v jednej z najdrahších reštaurácií a objednala to najdrahšie šampanské a jedlo, ktorého som sa ani nedotkla. Po odchode čašníka poznamenal, že za posledný týždeň som minula poriadne množstvo peňazí, a že hoci ma má rád, mala by som sa začať krotiť. Vtedy som mu len s úsmevom na tvári povedala: "Veď to isté ti robila aj tvoja milovaná, bývalá partnerka." Od toho dňa ju v mojej blízkosti už nikdy nespomenul.

Čo by ste robili, ak by vás partner porovnával s bývalou priateľkou?

spolu hlasovalo 186 ľudí