Dokáže žena v 21. storočí bezpodmienečne milovať? Alebo motýliky v bruchu a zamotaná hlava už nie sú v móde?

Emancipované a úspešné ženy sa v dnešnej dobe boja oddať svojim citom a zamilovanosť považujú za prejav zraniteľnosti. Žijú v moderných vzťahoch, z ktorých sa úprimná láska akosi vytratila a svoje city si držia prísne pod kontrolou.Možno ich poznáte a možno ste aj vy jednou z nich... Dokážete sa bezhlavo oddať pocitu zamilovanosti alebo je to pre vás už dávno out?

Stali ste sa aj vy emancipovanou ženou, ktorá nepotrebuje lásku?

Stali ste sa aj vy emancipovanou ženou, ktorá nepotrebuje lásku?

Zdroj: Profimedia

Skreslené predstavy

Už odmalička vás učili, že princ na bielom koni príde len v rozprávke a z uväznenej veže sa budete musieť nakoniec zachrániť sama. Detské príbehy nahradili knižné romány a americká kinematografia s romantickým happyendom, pri ktorej ste si už pragmaticky vysvetľovali, že to sa môže stať len vo filme. Možno k tomu prispeli aj prvé nevydarené lásky či čoraz viac stroskotaných vzťahov vo vašom okolí. Vplyvom týchto faktorov sa z vás stala nezávislá žena, ktorá dokáže v 21. storočí zvládnuť viac menej všetko sama. 

Prečítajte si aj: Je pravda, že za život stretneme len jednu pravú lásku? A ak áno, čo potom znamenajú všetky ostatné?

Moderné ženy

Život vás naučil tvrdo pracovať na sebe a svojich úspechoch. Krásne, inteligentné a emancipované ženy, ktoré si uvedomujú svoje kvality a vytúžene si idú za svojim cieľom. Karieristky, ktoré sa stali nezávislými natoľko, že by si takpovediac vystačili bez chlapa. Dokážete si vymeniť rezervu na aute, navŕtať poličku v spálni a popri všetkom zhone vyzerať úžasne. Áno, ste superženy! Je to však život, ktorý naozaj chcete žiť?

Zraniteľnosť sa vytratila

Žena vie byť silnejšia než si dokáže predstaviť, nesmie však zabudnúť ostať ženou... Väčšina z vás sa spolieha na samú seba. Radu do života, ktorú vám dala vaša najlepšia kamarátka zničená predošlým vzťahom, ste si zobrali k srdcu až príliš vážne. Výsledkom toho je pragmatická a tak trochu zatrpknutá moderná žena, ktorá sa sama prebíja životom s nejasným cieľom. Zabudli ste v čom spočíva najväčšia sila ženy. Nie je to o priebojnosti ani silnej vôli, ale o jemnosti a zraniteľnosti. 

Prejavte svoju ženskosť

Nemusíte zastávať pozíciu, že máte všetko pod kontrolou. Jednoducho stačí, ak si pripustíte fakt, že ste krehké stvorenia. Vypustite z hlavy mylné predstavy o novodobých vzťahoch, z ktorých sa slovo láska čoraz viac vytráca. Ste stvorené preto, aby ste milovali a boli milované. Najúprimnejší cit, ktorý je dôležitou súčasťou vášho bytia, ale vy pred ním zatvárate oči. 

Kedy ste boli naposledy zamilované?

Prehodnoťte názor, že všetci chlapi sú rovnakí a skúste počúvať svoju vlastnú intuíciu. Nechajte všetky hry o nedostupnosti bokom a stavte na úprimnosť a prirodzenosť. Nesnažte sa mať svoje pocity pod kontrolou a jednoducho sa unášajte čistou a spontánnou láskou. Je čas na známy pocit „motýlikov v bruchu“, zamotanú hlavu a tak trochu zasnený výraz na vašej tvári. Spomínate si?
Verte, že ak v sebe odblokujete svoju stránku „nezávislej ženy“ príde muž, ktorý si zaslúži vašu lásku a dokonca vám navŕta aj tu novú poličku do vašej spálne. 

Mohlo by vás zaujímať: Patríte medzi dokonalé manželky? Ak máte týchto 7 vlastností, muži vás len ťažko opustia

Rozum a srdce

Tak ako vo všetkých veciach, aj vo vašom živote musí byť rovnováha. Preto  sa nesnažte za každú cenu pôsobiť samostatne a nezávisle. Často si kladiem otázku či ženy už naozaj dospeli do bodu, kedy sa nevedia úprimne oddať čerstvej zamilovanosti a radšej sa stávajú nedostupnými. Verím však, že popri všetkých superlatívoch máte aj vzácny dar akým je múdrosť a vlastný názor. Úprimne si pripusťte, že bez lásky to nepôjde a trend nezáväzných vzťahov skrátka nie je pre vás. Aj tvrdohlavé a silné osobnosti akými ste vy, môžu lietať v oblakoch. 

Prečítajte si jarné vydanie magazínu Feminity s krásnou Lindou Vojtovou

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba