Presunúť na hlavný obsah

O lásku bojujte, no neponižujte sa: Týchto 10 situácií vám ukáže, kde je pomyselná hranica

Partnerské vzťahy

Ak raz stretnete toho pravého, nenechajte ho odísť. Iba ak...

1. Ak tvrdíte, že je to vaša chyba už dvadsiatykrát

Neustále sa obviňovať je nielen nezdravé, ale aj nereálne. Môžete ho akokoľvek milovať, no to, že to nefunguje alebo vás možno nechce rovnako ako vy jeho, neznamená, že to musí byť jednoznačne vaša chyba. Uvedomte si, že sebaobviňovaním nezmeníte vôbec nič, tobôž jeho názor na vec. Práve naopak.

Prečítajte si: Týchto 7 viet používajú muži najčastejšie ako výhovorku: Nenaleťte im!

2.  Ak musíte prosiť o odpustenie

Ak ste urobili chybu, ospravedlňte sa. No ak sa stále tvári, že vám nedokáže odpustiť, no aj tak si vo chvíľach samoty a clivosti užíva vašu prítomnosť, utekajte kade ľahšie. Pre zachovanie vlastného rozumu a sebaúcty sa mu za nič na svete viackrát neospravedlňujte. To, že si niekto užíva pozíciu ublíženého, nie je celkom v poriadku.

3.  Ak sa pristihnete, že čítate staré listy či správy

Nenapíše, neozve sa, nezáleží mu. Tak jednoduché to je. Ak sa pristihnete pri tom, ako si po nociach či len tak, z dlhej chvíle čítate vaše zaľúbené správy z minulosti a urobili by ste čokoľvek, aby sa tie časy vrátili späť, okamžite prestaňte. Verte tomu, že kým vy rozmýšľate nad tým, že mu znovu napíšete, ako vám chýba, on možno hrá tenis alebo pije s kamarátmi. Presuňte svoju energiu inde, pre vlasté dobro.

Nenechajte si ujsť: Toto je 7 typov slobodných žien: Do ktorej kategórie patríte vy?

4.  Ak celý váš život záleží len a len na tom, či ešte zavolá

Možno sa ešte ozve. Čo ak v pondelok zavolá a ja budem s niekým iným? Tomuto a podobným rečiam musíte dať raz a naždy pokoj. Nezavolá, nenapíše, neobjaví sa. Teda na 90 percent nie. Ale, ak chcete svoj život postaviť v nádeji vo zvyšných 10, skúste to. Dôležité je však uvedomiť si, že ak vám niekto ublíži raz, je to jeho chyba. Ak to však urobí druhýkrát, je to chyba vaša.

5.  Ak sa ponížite natoľko, že sa ho spýtate na dôvod

Veľká láska máva svoj začiatok i koniec. Niekedy síce celkom nejasný, no aj tak je to koniec. A možno i jasný, no vám sa môže zdať ako celkom nepochopiteľný. Ak je tomu tak, nehľadajte každú jednu možnosť na to, aby ste sa spýtali, kvôli čomu sa tak rozhodol. On má totiž pocit, že sa vyjadril jasne a vy sa tým ešte viac ponížite. Na fakte, že je koniec, to aj tak nič nezmení.

Neprehliadnite: Týchto 5 otázok si položte ešte predtým, než odpustíte svojmu partnerovi: Možno si to totiž nezaslúži!

6.  Ak vás ničí frustrácia, z ktorej niet východiska

Váš vzťah sa skončil a vám neostalo nič iné len oči pre plač a milióny výčitiek. Aj keď by ste vzťah najradšej zachránili, nerobte tak len preto, že vás zožiera pocit frustrácie a sklamania. Niekedy si treba uvedomiť, kedy sa v celom tom trápení len zbytočne motáte, ponižujete samu seba a svojím správaním od seba odháňate i svojich najbližších, ktorí sa vám len snažia pomôcť.

7. Ak máte potrebu chodiť na spoločné miesta v nádeji, že sa ešte niekedy objaví

Spoločná lavička, park či tajné zákutie bez neho aj tak nebudú tým, čím bývali. To, že na nich budete každý deň vysedávať a s nádejou čakať bude pre neho, aj keby sa len náhodou mihol na ulici oproti a uvidel vás, varovným signálom. Nečakajte, že len preto, že vás tam uvidí, hneď sa vám vrhne do náručia. Podobné správanie je skôr prejavom obsesie ako lásky.

Inšpirujte sa: Túto vec pre svojho partnera nerobte: Váš vzťah tak vydrží dlhšie a nestratí k vám rešpekt

8. Ak už po stý raz musíte byť vy tým, kto preukáže záujem

Prídete vždy, keď vás zavolá, prejdete kilometre, vzdáte sa plánov na leto či sna o sťahovaní len preto, aby bol váš partner šťastný. No z jeho strany nevidíte žiadnu snahu. Nemusí prenášať hory, no občas by aj on mohol preukázať trochu snahy. Takúto lásku radšej nechajte postupne zmiznúť akoby ste sa do konca života mali vo vzťahu trápiť za dvoch.

9. Ak je jeho verzia života len o dôvodoch a nie spôsoboch

Vždy sa nájde dôvod, prečo to nejde. Skutočná láska však spočíva v hľadaní spôsobov, ako by to ísť mohlo. Ak vy aj spôsoby vidíte, no váš partner jednoznačne tvrdí, že váš vzťah je odsúdený na zánik, neklamte samu seba. Asi to tak jednoducho cíti a nechce sa mu robiť nič preto, aby sa na tom niečo zmenilo. A kto nechce, toho nepresvedčíte ani keby ste si  rovno pred ním vyliali srdce.

Prečítajte si: Dokáže žena v 21. storočí bezpodmienečne milovať? Alebo motýliky v bruchu a zamotaná hlava už nie sú v móde?

10. Ak musíte bojovať s každým, kto je vraj lepší ako vy

Stále počúvate o kolegyni, kamarátke, známej, či o dievčati, ktoré len tak prešlo okolo na ulici. Každý je krajší, lepší, šikovnejší či má dlhšie vlasy. Toto naozaj nemusíte počúvať, nie ste na to predsa odkázaná. Dajte ponižovaniu zbohom, zatvorte za sebou dvere a verte, že život vám otvorí nové. A lepšie.

Aj vy ste sa už v mene lásky ponížili?

spolu hlasovalo 986 ľudí

Áno
911
Nie
75