Presunúť na hlavný obsah

Vďaka týmto krokom sa vyhnete vyhoreniu v práci: Zaručia vám menej stresu a väčšiu motiváciu

Kariéra

Ešte predtým, ako sa vám v práci toho nazbiera viac než doteraz a vy jednoducho vybuchnete, premyslite si tieto kroky, ktoré vám pomôžu zvládnuť stres a nevyhorieť.

Ak patríte k ľuďom, ktorí spravia úplne všetko, dokonca viac a svoju prácu odvádzate vždy na sto percent, dajte si pozor, aby ste to neprepískli. Pracovné vyhorenie nie je práve tou najlepšou a ľahko zvládnuteľnou situáciou.

Mohlo by vás zaujimať: Tieto informácie z vášho životopisu radšej vymažte: Budete pôsobiť serióznejšie a skúsenejšie

Nikto nedokáže vyhorieť zo dňa na deň, práve naopak. Je to dlhší proces, počas ktorého ste dlhodobo nespokojná s vašim pracovným režimom, ohodnotením, či množstvom práce. Nenechajte to zájsť tak ďaleko a začnite nepriaznivú situáciu meniť už teraz. Vďaka týmto krokom sa vám to podarí.

Naučte sa hovoriť "nie"

Aj jedno krátke slovo môže vo vašom pracovnom živote zmeniť veľa. Hneď potom, ako sa naučíte hovoriť "nie" veciam, ktoré nie sú až také podstatné a ľuďom, ktorí vás využívajú, sa vám prirodzene uľaví. Všetko nemusi byť iba na vašich pleciach.

Začnite sa venovať nejakej fyzickej aktivite

Nezáleží na tom, čo presne zvolíte, hlavné je, aby ste začali a zvykli si na túto rutinu. Práve pomocou športu si kompletne vyčistíte hlavu, prídete na iné myšlienky a zbavíte sa akéhokoľvek stresu, ktorý vám vaša práca spôsobuje. 

Nájdite skutočnú príčinu blížiaceho sa vyhorenia

Na to, aby ste mohli riešiť problém, potrebuje poznať hlavnú príčinu. Nerobte radikálne rozhodnutia, kým si neuvedomíte, čo je za tým a čo vás skutočne frustruje.

20 minút denne

Venujte sa sama sebe a tomu, čo vás robí šťastnou, minimálne 20 minút každý deň. Byť v psychickej pohode si vyžaduje aj krátky čas strávený osamote a so svojimi myšlienkami.

Čítajte aj: 11 vecí, ktoré skutočne úspešné ženy nerobia: Vyhnite sa im a dosiahnete svoje ciele oveľa ľahšie

Zvoľnite tempo

Snažte sa nebyť prehnaná perfekcionistka a nestrávte nad prácou viac času ako vaši kolegovia. Pokiaľ vám nejde o povýšenie, sily neprepínajte a investujte inde.

Nepreháňajte to so sebakritikou

Tak, ako neustále chválenie sa, ani prehnaná sebakritika nie je práve najlepšia. Poznajte svoje plusy a mínusy, ale nekritizujte sa za veci, za ktoré nemôžete. Pracujte na sebe a ostatné akceptujte. Nikto predsa nie je dokonalý. 

Vyspite sa

Aj spánok je pre zdravé myslenie rovnako dôležitý ako ostatné veci. Bez spánku váš mozog nefunguje tak, ako by mal. V noci preto nepracujte, ale spite.

- Najčítanejšie -