Ak nemáte v láske beh a potrebujete schudnúť, skúste toto: Cvičenie, ktoré prináša rovnaké benefity

Nie každý dokáže a má chuť behať dlhé hodiny, vzdialenosti a kilometre. Pokiaľ patríte do tejto skupiny aj vy, vyskúšajte toto intenzívne cvičenie.

Toto cvičenie vyskúšajte čo najskôr

Toto cvičenie vyskúšajte čo najskôr

Zdroj: Profimedia

Na to, aby ste schudli potrebujete zaradiť do vášho režimu nejakú účinnú kardio aktivitu, zmeniť jedálniček a sústrediť sa na cviky, ktoré spevnia a vypracujú postavu. 

Inšpirujte sa: Majú viac ako 40 rokov a ich telá vyzerajú v bikinách takto dobre: Toto sú známe krásky v plavkách a ich tajomstvá

VIDEO: Pozrite sa na správnu techniku cvičenia s názvom Jumping Jacks

Chudnúť sa dá aj ľahšie a rýchlejšie pomocou intenzívnejšieho a hlavne kratšieho cvičenia. Tentokrát nebudete musieť opustiť ani pohodlie vášho domova a napriek tomu pre svoje telo spravíte veľa. Na tento cvik potrebujete len miesto a svoje vlastné telo.

Jumping jacks

Cvičenie Jumping jacks je nenáročné a predsa účinné. Postavte sa s nohami vedľa seba, s tým, že ruky držíte popri tele. Následne na to nohami odskočte a vystreté ruky smerujú von a do vzpaženia. Keď máte ruky hore, skúste dlaňami tlesknúť a vráťte sa späť. Ide o komplexný cvik, ktorým si precvičíte celé telo, spotíte sa a pokiaľ vydržíte skákať dostatočne rýchlo a aspoň pár minút, beh potrebovať nebudete. 

Účinok samozrejme zvýšite intenzitou a striedaním tempa. Jeden deň skáčte bez prestávky, približne 10 - 15 minút, kým druhý deň striedajte intenzitu. Najskôr naplno po dobu 30 sekúnd a potom si dajte pauzu na 10 sekúnd. Toto opakujte minimálne 8 minút. 

Prečítajte si: Tri zásadné chyby, ktorým by ste sa mali pred cvičením vyhýbať: Kvôli tomuto často priberáte

Skvelé je, že si týmto cvikom pri správnom prevedení dokážete vypracovať krajšiu postavu a schudnúť. Myslite preto na techniku a nájdite si na cvičenie čas minimálne dvakrát za deň. Najideálnejšie ráno pred prácou a potom večer.

Foto:
Profimedia, youtube.com/XFitDaily
Zdroj:
DD, youtube.com/XFitDaily

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba