Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Sexi bruško pomocou základných baletných cvikov: Inštruktorka vám vysvetlí, ako na to

Fitness

Pokiaľ vás už klasické skracovačky nebavia a napriek tomu túžite po štihlom bruchu, vyskúšajte baletné cvičenia. Inštruktorka Balet Beautiful vám v rozhovore prezradí, čo všetko stojí za štíhlym bruchom baletky.

Aj vďaka baletu si môžete vypracovať krajšie bruško a celkovú postavu. Inštruktorka cvičenia Balet Beautiful, herečka Bronislava Kováčiková vie, ako na to.

FEMINITY TV: Inštruktorka Balet Beautiful a herečka Bronislava Kováčiková v rozhovore vysvetlila tajomstvo štíhleho brucha baletiek

Prečítajte si aj: 7-dňová výzva, ako sa čo najrýchlejšie zbaviť faldíkov na bokoch: Stačia tri minúty pohybu denne a k tomu tieto tipy!

Bronislava precvičuje atraktívne cvičenie Balet Beautiful v tanečnej škole Mirky Kosorínovej. My sme sa ju rozhodli vyspovedať a zistiť, aké cvičenia baletky absolvujú na dosiahnutie štíhleho bruška.

Držanie tela

Základom krásnej postavy baletiek je v prvom rade to, ako stoja. Svoje o tom vie, aj samotná inštruktorka: "Pri balete je veľmi dôležité držanie tela." Práve preto, že veľa žien nie je spokojných so svojím držaním, rozhodnú sa navštevovať hodiny baletu, kde si pomocou správnych cvikov osvoja zdravé návyky. Keďže celá hodina sa odohráva v správnom a vyrovnanom postoji, ženy si na to postupom času zvyknú. "Všetky cviky pri tyči sú vhodné na brušné svaly," dodáva Bronislava.

Développé

"Veľmi vhodné je cvičenie, pri ktorom sa zdvíhajú vyššie nohy, ako napríklad développé." Ide o cvik pri ktorom najskôr zdvihnete jednu nohu a pokrčíte ju v kolene s tým, že špičku umiestnite na druhé koleno, pomaly vystriete a vrátite späť. 

Grand battement

Ide o cvik pri ktorom sa jednou rukou držíte tyče a šviháte nohou dopredu, do strany a dozadu. Tento cvik nie je len skvelým cvikom na nohy, ale aj na bruško a správne držanie tela. 

Cvičenia na voľnosti

Prečo nedá inštruktorka na tieto cviky dopustiť? "Počas týchto cvičení sa už nedržím opory a preto musím pracovať so svojou osou, so svojím držaním tela a s brušnými svalmi. Je to trochu namáhavejšie, ako keď sa držíme tyče."

Mohlo by vás zaujímať: Vyhnite sa jojo efektu a udržte si štíhlu postavu: Na tieto tri chyby radšej rýchlo zabudnite!

Samozrejme nesmiete zabudnúť ani na to, že ide o dlhší proces a postavu, či bruško si nevypracujete po jednej hodine. Napriek tomu vysledky po dlhšom čase stoja za to. Ako povedala Bronislava na záver rozhovoru: "Strava je najdôležitejšia a až potom cvičenie."

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus