VIDEO: Dana Voda a Boris Hanečka menia zákony módneho biznisu: Uznávaný návrhár nám prezradil viac!

V ateliéri módneho návrhára Borisa Hanečku sa konalo predstavenie nového spôsobu financovania jeho kolekcie a my sme pritom nesmeli chýbať. V rozhovore sa dozviete viac o tom, ako môžete podporiť tento projekt aj vy!

Zdroj: Vlado Anjel

Spojenie dvoch kreatívnych duší Dany Voda a Borisa Hanečku sa dosiaľ vždy vyplatilo - spolu vytvorili hneď niekoľko úspešných kolekcií. Tentoraz do svojho tvorivého procesu prizvali aj verejnosť. Novú kolekciu Jar/Leto/Jeseň/Zima2018: Úprimne sa rozhodli financovať pomocou crowdfundingu. Návrhári tak menia komerčné módne zákony v našej krajine, ale vedú i otvorený dialóg o úskaliach ekonomickej stránky módy. Ako ináč, úprimne.

Prečítajte si aj: Video: Módny návrhár Boris Hanečka o jeho novej kolekcii: Inšpirácia je pre neho ako dýchanie!

FEMINITY TV: Pozrite si úprimný rozhovor s uznávaným slovenským návrhárom Borisom Hanečkom

Nová kolekcia

Zaujímalo nás, na čo sa môžeme tešiť v jeho novej kolekcii. Jeho rýchla odpoveď nás však pobavila a vyčarila úsmev na tvári, keďže slovenský návrhár si predstavenie novej kolekcie zatiaľ stráži pre seba a nechcel nám prezradiť viac. „Bude to niečo super, pretože sa na to tešíme už dlho a stále sa to vyvíja. Každý ma svoju predstavivosť a nechcem nikoho sklamať, takže to bude prekvapenie. Ja si na tom dosť potrpím,“ povedal s úsmevom.

Podpora okolia

Boris Hanečka nám aj vyvrátil mýty o tom, že módy návrhári majú nespočetné množstvo peňazí. „Ani vo svete to nie je tak, aj Lagerfeld mal problém s daňami a Dolce Gabbana dokonca aj sedeli.  Ono to len tak vyzerá, ale ja si myslím, žeby sme sa nato nemali ani hrať. Nemám jachtu ani tri domy a ani neviem či chcem.  Môj nápad bol taký, žeby som chcel podporu ľudí a zdá sa mi to absolútne adekvátne, pretože sme tvorcovia a výtvarníci a keď sa to ľuďom páči, tak prečo by to nepodporili,“ dodal Boris.

Fashion Live

Boris Hanečka sa tento rok opäť predstaví na módnej udalosti s názvom Fashion LIVE! 2017. Zistili sme, ktorý ročník je to pre neho. „Už piaty. Je to vlastne aj piaty ročník Fashion LIVE! a veľmi si túto akciu vážim a príde mi taká najdôležitejšia. Aj preto sme dali kolekcii názov, že jar/leto/jeseň/zima, keďže predvádzame raz do roka,“ prezradil.

Prečítajte si: Fashion LIVE! 2017 prichádza v novom tajomnom šate. Inšpirovaný je víťaznou kolekciou NOIR od dizajnérky Andrey Pojezdálovej

Úprimnosť

Podtitul úprimnosť sa viaže na jeho nový projekt s hlbšou myšlienkou podporiť módnych návrhárov. „Úprimnosťou je aj väzba k projektu, pretože chceme tak odhaliť a znegovať  pozíciu, nebodaj celebrity návrhára. My nie sme tí hlavní aktéri a ani nikdy nechceme byť,“ povedal na záver.

Foto:
Vlado Anjel, Ján Zemiar, Video: Vlado Anjel
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba