Presunúť na hlavný obsah

Ambiciózna Slovenka Natália Gápľovská prišla na trh so skvelým nápadom: Prírodné sviečky LUMINIA si zamilujete!

Kariéra

Slovenská rodinná firma prišla na trh so skvelým nápadom a dnes sa teší zo širokej škály spokojných zákazníkov. Zoznámte sa s prírodnou značkou LUMINIA, ktorej zakladateľkou je ambiciózna Slovenka Natália Gápľovská. Jej luxusné sviečky v krištáľovom skle si zamilujete vďaka prírodnému zloženiu bez chemikálií a skvelej unikátnej vôni, ktorá si vás okamžite podmaní.

Zaujímavosťou je, že vaše sviečky vyrábate v rodinnom kruhu. Na výrobe sa podieľa váš bratranec, estetické balenie so saténovými stuhami má na starosti sesternica a celá táto myšlienka vznikla na základe vášho strýka. Ako sa to teda celé začalo?

Môj strýko, ktorý sa venoval výrobe sviečok už roky, bol prvý, kto ma upozornil na zdravotné riziká bežných parafínových sviečok, ktorými som si s obľubou dotvárala atmosféru najmä na jeseň a v zime. V tomto období ma aj zvyčajne trápil kašeľ, ktorý neviem či náhodou alebo zázrakom zmizol, keď som vymenila všetky syntetické sviečky za jeho prírodnú produkciu a prvýkrát pocítila naozaj veľký rozdiel. Dovtedy som si neuvedomovala škodlivé zloženie ropného parafínu a následky jeho vdychovania pri pálení sviečok doma. Teraz šírime osvetu a tešíme sa vďačnosti našich klientov. Hoci už strýko nie je medzi nami, výroba ostala v rodinnom kruhu a každá sviečka prechádza precíznymi rukami, ktorým na našom poslaní úprimne záleží.

Inšpirujte sa: Úspešná a ambiciózna Slovenka, ktorá podľahla "concept storu": Takto sa jej podarilo rozbehnúť biznis

Ako jediný na svete využívate receptúru z viacerých prírodných voskov. Je to práve dôvod, prečo sú sviečky LUMINIA také unikátne?

LUMINIA koncept vychádza z absolútnej jedinečnosti, o ktorú sa usilujeme v každom detaile. Naša vlastná receptúra 6 prírodných voskov je známa svojou prekrásnou trblietavou štruktúrou, ktorá pripomína čerstvo napadaný sneh v slnečných lúčoch. Vosky neobsahujú žiadne farbivá, konzervačné látky, nič, čo v nich nemusí bezprostredne byť, len čisté prírodné oleje. Vďaka vyššiemu bodu topenia LUMINIA sviečky horia omnoho dlhšie a jasnejším plameňom, čo prináša intenzívnejší a dlhotrvácny pôžitok. A navyše, prírodné vosky nedymia a nevadia ani alergikom, astmatikom či senzitívnym ľuďom.

Okrem jedinečnej zmesi prírodných zložiek a krištáľovej štruktúry sviečok sa môžete pochváliť aj širokou škálou zmyselných vôní, ktoré sama vyberáte. Ako prebieha tento výber?

Na vône som mala vždy nos a pachové vnemy vnímam ako ten najsilnejší memorizačný prvok. Presne si pamätám rôzne vône i z detstva, vôňu maminkinho šípkového čaju, púpavového medu či dezinfekčný pach škôlky. Vytváram vône tak, aby boli príjemné, nevtieravé, nespôsobovali hlavybôľ, ale zároveň boli podmanivé, zmyselné a nevšedné, aby LUMINIA voňala absolútne autenticky. Miešam aj vône na mieru a je to pre mňa vždy veľkou výzvou. Inšpiráciu čerpám na svojich cestách po svete a základy parfumérie som sa učila vo francúzskom Grasse, kolíske svetovej parfumérie. 

Po čase ste začali vyrábať aj vlastné parfumy, ktoré sú identické s vôňami vašich luxusných prírodných sviečok. Na aký podnet vznikol tento nápad?

V Grasse som sa naučila, ako sa vône vyrábali kedysi a dnes. Zistila som, že väčšinu prírodnej produkcie nahradili syntetické alternatívy a majorita bežných komerčných parfumov dnes je už čisto syntetická. Jednakpre cenu – prírodné esenciálne oleje sú extrémne drahé, pre predstavu na výrobu 1 litra ružového oleja je potrebných 4 až 5 ton ružových kvetov – a jednak pre predajné podmienky, prepravu po celom svete, vystavovanie na teplých policiach pod neónmi, ktoré prírodným zložkám neprospieva, a parfumy by nemali takú trvácnosť ako „večná“ syntetika. A keďže naše klientky sa ma už dlhšiu dobu pýtali, aby som im vyrobila parfum, ktorý vonia tak krásne ako ich LUMINIA sviečka, začali sme z našich olejov vyrábať aj parfumy na telo. 

Sviečky LUMINIA predstavujú nadčasovú eleganciu, luxus a zároveň sú skvelým darčekom. Aké produkty máte momentálne v ponuke?

Najväčšej obľube sa stále tešia sviečky, veď kto by ich nemal rád. Sú skvelým darčekom pre dámy a zo skúsenosti môžem potvrdiť, že aj pre pánov, ktorí sú veľmi vďačný za vynikajúci darček pre svoju dámu. Darujeme im tým ušetrený čas a nápaditý dar, ktorým zaručene potešia. Parfumy sú síce osobnejšie, ale keďže naše sa skvele kombinujú navzájom, naši klienti často kúpia dva menšie flakóny a obdarovaný si vie vôňu prispôsobiť alebo ponúkame možnosť výmeny, keby parfum „nesadol“. Zatiaľ sa nám to však nestalo. Momentálne pracujem na interiérových difuzéroch, ale keďže nám na mieru fúkajú Bohemia Crystal, nie všetko, čo si vymyslím, je možné vyrobiť a je aj dokonale funkčné, tak sa s ním ešte stále hrám.

Váš zákazník si môže vytvoriť aj vlastnú exkluzívnu kolekciu, kde mu podľa priania vytvoríte špeciálnu etiketu. Je tento originálny nápad súčasťou bežného nákupu vašich produktov?

V jesennom období sa zameriavame najmä na firemných klientov, ktorí si u nás objednávajú vianočné darčeky pre svojich partnerov, klientov, zamestnancov. Keďže robíme všetky etikety ručne, vieme na ne krásne zakomponovať  priamo meno obdarovaného alebo logo firmy a podobne personalizovať aj elegantné darčekové balenie. Keďže to nie je to bežný reklamný produkt s doplneným logom, meno priamo na etikete sviečky vzbudzuje naozaj veľkú úprimnú radosť a zanecháva trvalý dojem. Stále viac pomáhame aj ľuďom, ktorí nám dajú celý svoj zoznam tých, ktorých by radi potešili niečím absolútne unikátnym a rozposielame po svete v ich mene sviečky s menami ich najbližších. Je to nadštandardná služba dostupná pre každého.

Aké sú vaše ďalšie plány do budúcna so značkou LUMINIA?

Stále zdokonaľujeme produkty, miešame nové vône, inovujeme, vymýšľame, rastieme. Plánujeme šíriť našu osvetu stále ďalej, rozširujeme našu klientsku bázu po Európe a kým nás to baví, sky is the limit.

Čomu vďačíte za skvelý úspech? Existuje nejaký tajný recept?

Keď robíte dobré veci dobre a s láskou, úspech príde sám.

Viac sa o ľuďoch, vzťahoch a iných zaujímavých témach dočítate v najnovšom čísle magazínu Feminity, ktorý je práve v predaji!

- Najčítanejšie -