6 vecí, ktoré sa oplatí robiť v manželstve častejšie: My sme kvôli nim spolu už viac ako 23 rokov

Manželstvo bez snahy fungovať jednoducho nemôže, práve preto si dajte na nasledujúcich veciach spoločne záležať.

My sme kvôli nim spolu už 23 rokov

My sme kvôli nim spolu už 23 rokov

Zdroj: Profimedia

Pokiaľ chcete, aby vaše manželstvo, či vzťah vydržalo čo najdlhšie, musíte si v prvom rade uvedomiť, že všetko je to postavené na dvoch odlišných ľuďoch s rozdielnymi potrebami. Nesnažte sa preto svojho muža meniť, ale spoločne nájdite spôsob ako na to. Nasledujúce rady od našej čitateľky Moniky vás možno inšpirujú. 

Čítajte aj: Pre môjho muža som bola príliš tučná: Hoci som neschudla, vzťah som si vďaka tomuto udržala

Prekvapujte sa navzájom často a bez dôvodu

Nečakajte na to, že len váš partner bude ten, ktorý vás bude neustále prekvapovať, ale priložte ruku k dielu aj vy sama. Určite viete, čo má rád, kam rád chodí a čo rád robí. Prekvapte ho bez toho, aby ste čakali odmenu, či uznanie.

Naozaj počúvajte, čo hovorí

Hoci sa to zdá ako bežná vec, v skutočnosti s ňou majú mnohé páry v dnešnej dobe problém. Na prvý pohľad sa tvária, že počúvajú, ale v skutočnosti sa počas rozhovorov sústredia na telefón, či iných milión veci, ktoré majú v hlave. 

Komunikujte

Bez komunikácie dlhú dobu fungovať nebudete. Naučte sa komunikovať s pokojom, rozvahou a hlavne často. Iba tak môžete zistiť v čom je problém a nemusíte si potom nič zbytočne domýšľať. 

Podporujte sa a stojte pri sebe

Nehľadajte podporu inde, ale priamo u vás doma. Práve váš partner by vám totižto mal vedieť vždy úprimne povedať názor a zároveň vás vo vašich snoch podporiť. Podpora je v každom manželstve dôležitým a neodmysliteľným faktorom. Vďaka nej viete, že vášmu partnerovi na vás záleží a stojí za vami nech sa deje čokoľvek. 

Rešpekt, rešpekt, rešpekt

Kľudne si toto slovo zopakujte spoločne aj miliónkrát. Bez rešpektu to totižto fungovať nebude. Rešpektujte jeho záľuby, koníčky, prácu a to, akým je človekom. Úcta a rešpekt sú nevyhnuté.

Mohlo by vás zaujímať: Úspešné tridsiatničky, ktoré sú stále single: Ako nájsť pána ”Božského”?

Spoločné intímne momenty

Tak, ako na slovách a skutkoch, záleží aj na vašom intímnom živote. Pokiaľ to totižto vychladne tam, len ťažko sa vám bude dariť zachraňovať iné skutočnosti. Nevyhovárajte sa, nájdite si čas na svojho muža a oživte si to ako v minulosti.

Zakladáte si s manželom na týchto veciach?

áno
233
nie
72
som slobodná
40
Hlasovalo: 345

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba