Presunúť na hlavný obsah

Jeden cvik, s ktorým si natiahnete celé telo: Strečing bude vďaka tomuto rýchlejší a jednoduchší

Fitness

Na to, aby ste si po cvičení vystrečovali celé telo nepotrebujete stráviť v posilňovni dlhú dobu a už vôbec vás to nemusí nudiť. Občas keď máte naponáhlo stačí, ak spravíte tento účinný cvik.

To, že je strečing po cvičení dôležitý pravdepodobne viete. Avšak nie každému sa tieto uvoľnovacie a naťahovacie cvičenia chcú naozaj aj robiť. Práve preto máme pre vás jednoduchý spôsob ako si svaly rýchlejšie uvoľniť a spraviť aspoň niečo.

Mohlo by vás zaujímať: Uvoľňujúce cvičenie, ktoré je pre vaše telo tak veľmi dôležité: Viete, prečo by ste nemali zabúdať na strečing?

Downward dog

Cvik, ktorý je veľmi obľúbený v joge a takmer do každého cvičenia zakomponovaný sa nazýva "downward dog." Začnite v základnej pozícií na štyroch. Kolená aj dlane sú na podložke a vy sa pomaly dvíhate s tým, že päty sa snažíte dať na zem a chrbticu čo najviac vyrovnáte.

Dôležité je, aby ste zostali vystretá a v správnej pozícií. Ani pri tomto cviku nezabúdajte na pravidelné dýchanie do brucha a po pár sekundách sa preneste do pozície planku.

Myslite na to, že technika je dôležitejšia ako rýchlosť a inak to nie je ani v tomto prípade. Práve vďaka tomuto cviku sa perfektne ponaťahujete, zároveň spevníte stred tela a uvoľníte svaly.

Prečítajte si aj: VIDEO: Účinný trik ázijských žien na chudnutie: Necvičia, ale vďaka tomuto majú štíhly pás

VIDEO: Pozrite si, ako by mala vyzerať správna technika a prevedenie cviku

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus