Jeden cvik, s ktorým si natiahnete celé telo: Strečing bude vďaka tomuto rýchlejší a jednoduchší

Na to, aby ste si po cvičení vystrečovali celé telo nepotrebujete stráviť v posilňovni dlhú dobu a už vôbec vás to nemusí nudiť. Občas keď máte naponáhlo stačí, ak spravíte tento účinný cvik.

Jeden cvik, vďaka ktorému si natiahnete celé telo

Jeden cvik, vďaka ktorému si natiahnete celé telo

Zdroj: Profimedia

To, že je strečing po cvičení dôležitý pravdepodobne viete. Avšak nie každému sa tieto uvoľnovacie a naťahovacie cvičenia chcú naozaj aj robiť. Práve preto máme pre vás jednoduchý spôsob ako si svaly rýchlejšie uvoľniť a spraviť aspoň niečo.

Mohlo by vás zaujímať: Uvoľňujúce cvičenie, ktoré je pre vaše telo tak veľmi dôležité: Viete, prečo by ste nemali zabúdať na strečing?

Downward dog

Cvik, ktorý je veľmi obľúbený v joge a takmer do každého cvičenia zakomponovaný sa nazýva "downward dog." Začnite v základnej pozícií na štyroch. Kolená aj dlane sú na podložke a vy sa pomaly dvíhate s tým, že päty sa snažíte dať na zem a chrbticu čo najviac vyrovnáte.

Dôležité je, aby ste zostali vystretá a v správnej pozícií. Ani pri tomto cviku nezabúdajte na pravidelné dýchanie do brucha a po pár sekundách sa preneste do pozície planku.

Myslite na to, že technika je dôležitejšia ako rýchlosť a inak to nie je ani v tomto prípade. Práve vďaka tomuto cviku sa perfektne ponaťahujete, zároveň spevníte stred tela a uvoľníte svaly.

Prečítajte si aj: VIDEO: Účinný trik ázijských žien na chudnutie: Necvičia, ale vďaka tomuto majú štíhly pás

VIDEO: Pozrite si, ako by mala vyzerať správna technika a prevedenie cviku

Foto:
Profimedia, youtube.com/I.AM.YOU. Studio
Zdroj:
youtube.com, DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba